Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
0 °C
AAA

Prezydent Chorzowa zapomina o Ruchu? Przy Cichej brakuje miejsc na trybunach

#Regionalna piłka
rrem
Ruch Chorzów gra "tylko" w II Lidze, ale frekwencję ma lepsza od większości klubów z Ekstraklasy. Kibice ponownie przypomnieli prezydentowi Chorzowa, że ich stadion jest za mały.

W ubiegły weekend frekwencja na stadionie Ruchu Chorzów była trzecia w kraju! Na obiekt przy ulicy Cichej przyszło 7886 kibiców. To aktualnie maksymalna liczba fanów, która może oglądać domowe mecze Niebieskich. Według zapowiedzi z klubu, na stadion można wpuścić jeszcze około 1500 kibiców. Lepszy wynik w weekend miały tylko dwa spotkania z ekstraklasy.

W trakcie meczu ze Stalą Rzeszów kibice powiesili transparent, przez który kolejny raz przypomnieli prezydentowi Chorzowa o jego niespełnionej obietnicy budowy nowego obiektu dla Ruchu. Kibiców nie zachwycił również fakt, że Andrzej Kotala w poniedziałkowym wpisie na Facebooku pochwalił się "cieszącymi się dużym zainteresowaniem imprezami sportowymi". Wymienił regaty o Puchar Prezydenta Miasta Chorzów oraz Mistrzostwa Śląska w Padlu. Nie wspomniał jednak o meczu Ruchu Chorzów i pełnych trybunach. Przypomnieli mu o tym kibicem w komentarzach do wpisu.

Można by było jeszcze lepiej zaliczyć do udanych weekendu gdyby wszyscy kibice którzy byli zainteresowani meczem ruchu Chorzów w niedzielę mogli wejść na stadion. Niestety nie mogli wejść ponieważ stadion jest za mały. więc panie prezydencie gdzie mamy stadion??? - napisał jeden z użytkowników.

Bilety na Stal wysprzedały się dwa dni przed meczem i według relacji Niebiescy.pl, wielu kibiców musiało pogodzić się z tym, że nie zobaczy spotkania z wysokości trybun.


Komentarze