Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
27 °C
AAA

Powstał fan klub Ruchu Chorzów w Stanach Zjednoczonych!

#Regionalna piłka
Ruch Chorzów
Ruch Chorzów dzięki swojej długiej i bogatej tradycji, ma kibiców na całym świecie. Na wspomnienie zasługuje m.in. fan klub z Niemiec oraz ekipa kibicująca Niebieskim na meczach Atlético Madryt.

Ale to nie koniec! W Stanach Zjednoczonych powstał właśnie nowy fan klub Ruchu Chorzów - FC USA. Założycielem tej grupy kibicowskiej za oceanem jest Piotr Szałęga, który pochodzi z Kochłowic, a w Stanach Zjednoczonych mieszka już 17 lat. 

- Pewną inspiracją był dla mnie Rafał, kibic Ruchu z New Jersey, który w ostatnim czasie dwukrotnie pojawił się na Cichej, o czym wszyscy mogliśmy się dowiedzieć z meczowych kulis. Stwierdziłem, że trzeba wstać z kanapy i zacząć działać. Poprzez mojego kolegę, Łukasza Janoszkę, później przez „Asceto”, udało się zdobyć kontakt do Rafała i tak się zaczęło – mówi Piotr Szałęga, cytowany przez oficjalną stronę internetową Ruchu Chorzów.

- Obserwujemy od dawna, co dzieje się w Klubie, jak przebiega „Czas Odbudowy” i jak pomagają w tym inne emigracyjne fankluby. Również chcielibyśmy dołożyć swoją cegiełkę i pokazać, że Ruch naprawdę jest wszędzie. Już teraz angażujemy się w akcję „102 na 102”, ale mamy też własne pomysły. Mamy do załatwienia kilka spraw organizacyjnych, m.in. założenie dedykowanego konta bankowego fanklubu. W tym początkowym okresie pomagają nam chłopaki z innych FC, zwłaszcza z FC Deutschland, którzy dzielą się swoim doświadczeniem – dodaje kibic. 

W gronie zakładających fanklub są także kibice pochodzący m.in. z Katowic, Świętochłowic czy Radlina.


Komentarze