1 °C
AAA

Polska reprezentacja wygrała z Czechami aż 5:0!

Sport
Wygląda na to, że wczoraj większość polskich kibiców futbolu oglądało nie ten mecz co trzeba! Polscy piłkarze przegrali wczoraj na Euro ze Słowacją 1:2, ale polska reprezentacja kobiet w piłce nożnej we wczorajszym meczu pokonała reprezentację z Czech aż 5:0! Polki już podczas pierwszej połowy strzeliły trzy bramki.

Wczoraj odbył się mecz towarzyski kobiet w piłce nożnej - Polska - Czechy. To był drugi sparing biało-czerwonych zawodniczek podczas zgrupowania w Hiszpanii.

W pierwszej połowie spotkania dwie bramki strzeliła Ewa Pajor, najlepsza polska piłkarka oraz Królowa strzelczyń Bundesligi w sezonie 2018/2019, która na co dzień gra w VfL Wolfsburg.

Na listę strzelców wpisały się, także: Adriana Achcińska, Weronika Zawistowska i Zofia Buszewska.

Ostatecznie Polki zwyciężyły aż 5:0!

Sparingi rozgrywane w Hiszpanii miały na celu przygotowanie damskiej reprezentacji polski w piłce nożnej do wrześniowych eliminacji na mistrzostwa świata.

Mistrzostwa świata odbędą się w 2023 roku, w Australii i Nowej Zelandii.

Może Polki powinny dać trening naszym piłkarzom, którzy właśnie rozgrywają mecze na Euro?