Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Po katastrofie w KWK Pniówek zginął były piłkarz GKS-u Jastrzębie

#Regionalna piłka
fot. GKS Jastrzębie - Twitter
W niedzielę liczba ofiar po katastrofie w KWK Pniówek wzrosła do sześciu osób. W pawłowickiej kopalni zginął były piłkarz GKS-u Jastrzębie.

W minioną środę o godzinie 00:15 doszło do wybuchu w KWK Pniówek, który miał miejsce w ścianie N-6 na poziomie 1000 metrów. W zagrożonym rejonie przebywało łącznie 42 pracowników. Około dwie godziny później doszło do kolejnego wybuchu podczas akcji ratowniczej. Na dole zostało siedem osób. Jastrzębska Spółka Węglowa w piątek odstąpiła od akcji ratowniczej po serii wybuchów metanu. Trwa tamowanie rejonu zagrożenia.

Po środowych wybuchach metanu zginęło pięciu pracowników JSW. Siedmiu pozostało na dole - warunki uniemożliwiają na ten moment dotarcie do nich. W niedzielę w CLO w Siemianowicach Śląskich zmarła szósta ofiara tragedii.  

W poniedziałek JSW przedstawiła szczegóły z akcji w Pniówku - Akcja ratownicza trwa. Ratownicy pracują nad zabudową dwóch tam przeciwwybuchowych, które czasowo odizolują zagrożony rejon od pozostałej części kopalni. Jedna tama jest już zalewana spoiwem cementowo-mineralnym. W przypadku drugiej tamy gotowa jest konstrukcja.

Wśród ofiar jest były piłkarz GKS-u Jastrzębie, o czym poinformował klub w poniedziałek. - W wyniku tragedii w kopalni "Pniówek" zginął Piotr Dudek, wychowanek Szkółki Piłkarskiej MOSiR Jastrzębie i były zawodnik GKS-u Jastrzębie (11 meczów w sezonie 2005/2006) - czytamy w komunikacie.

0 Rodzinie i bliskim Piotra składamy najszczersze kondolencje - dodaje GKS Jastrzębie. To drugi były piłkarz, który zginął w KWK Pniówek. W tej samej katastrofie zginął działacz LKS Brzeźce i członek zarządu podokręgu Tychy, Dominik Godziek.

- Z głębokim żalem informujemy, że dziś dotarła do nas bardzo przykra informacja. Nasz były zawodnik, Prezes, członek zarządu podokręgu Tychy, ale przede wszystkim PRZYJACIEL Dominik Godziek nie żyje. Spoczywaj w pokoju przyjacielu - informował w środę LKS Brzeźce. 


Komentarze