Piast Gliwice wygrywa w derbach z Górnikiem Zabrze!

Gornikpiast

Redakcja

29 sierpnia, 2021

W śląskich derbach Piast Gliwice wrócił do swojego miasta z trzema punktami. W Zabrzu pokonał Górnika 1:0.

Sobotnie spotkanie zostało rozegrane w Zabrzu. Górnik Zabrze po raz kolejny musiał sobie poradzić bez Lukasa Podolskiego. Bohater najgłośniejszego transferu w polskiej piłce w ostatnich latach nie dość, że zmaga się z urazem, to na dodatek wykryto u niego koronawirusa.

Ponad 17 tysięcy kibiców na stadionie obejrzało derbowy mecz drużyn, których rywalizacja w ostatnich latach jest zawsze gorąca. Jednak pierwsza połowa trochę zawiodła. Oba zespoły grały asekuracyjnie. Nie chciały za bardzo otwierać się w atakach, żeby nie narazić się na kontrataki. Grzegorz Sandomierski dwukrotnie musiał bronić strzały z dystansu, z którymi poradził sobie bez większych problemów. Po drugiej stronie boiska bramkarz Piasta Gliwice wynudził się jeszcze bardziej.

Druga połowa zaczęła się podobnie. Na pewno Piast był częściej przy piłce, ale nic z tego nie wynikło. Górnik Zabrze z przodu radził sobie mizernie. Frantisek Plach musiał kilkukrotnie poruszać się w miejscu, żeby nie zmarznąć.

Wszystko zmieniło się dopiero w 67. minucie. Damian Kądzior dośrodkował z rzutu rożnego, a polu karnym Górnika Zabrze najlepiej odnalazł się Patryk Sokołowski, który strzałem głową pokonał Sandomierskiego. Gospodarze nie zdołali wyrównać - najbliżej tego byli pod koniec meczu, gdy piłka po strzale Jimeneza trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie Piast wygrał 1:0.

Po sześciu kolejkach Piast Gliwice jest na razie trzeci. Górnik Zabrze zajmuje dopiero piętnastą lokatę.