Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
32 °C
AAA

Piast Gliwice bez Patryka Sokołowskiego. Pomocnik zagra w Legii

#Regionalna piłka
fot. Legia Warszawa
Filar linii pomocy w Piaście Gliwice, Patryk Sokołowski, wraca do Warszawy. W rundzie wiosennej będzie grał w barwach Legii.

Patryk Sokołowski przez ostatnie trzy lata grał w Piaście Gliwice. z tym klubem świętował mistrzostwo Polski w 2019 roku. Środkowy pomocnik zagrał w sumie w 95 meczach polskiej Ekstraklasy, a w tym sezonie wystąpił we wszystkich 19 meczach rundy jesiennej. 

W rundzie wiosennej nie będzie już reprezentował barw Piast Gliwice. 27-latek podpisał dwuletni kontrakt z Legią Warszawa. To w akademii stołecznego klubu wchodził w świat profesjonalnej piłki nożnej jako junior. 

Sokołowski będzie występował w Legii z numerem 18. Ze stołecznym klubem podpisał kontrakt obowiązujący do 31 grudnia 2023 roku z opcją przedłużenia.

- Bardzo cieszymy się, że Patryk Sokołowski dołączył do Legii mimo propozycji z wielu klubów, których zwrócił uwagę. Potrzebujemy więcej mobilności w środku boiska oraz agresji w obronie. To zawodnik, który spełnia oba warunki, jest jednym z najlepszych środkowych pomocników w polskiej Ekstraklasie. Od kiedy trafił do Piasta Gliwice, z sezonu na sezon prezentował się coraz lepiej, ma za sobą bardzo udaną rundę jesienną, w której zdobył pięć bramek. Oczywiście najważniejsze są umiejętności piłkarskie oraz przydatność w zespole, ale warto również podkreślić historię Patryka. Jest to chłopak urodzony w Warszawie, wychowany przez nasz klub. Wniesie wiele pozytywów do naszej szatni i jest w stanie jeszcze poprawić swoje możliwości - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

- Kawał życia spędziłem przy Łazienkowskiej i optymistycznie patrzę na nowy etap swojej kariery z Legią.  Dla mnie najważniejsze jest dobre przygotowanie do ligi i wywalczenie miejsca w podstawowym składzie. Musimy się skoncentrować na każdym najbliższym meczu i punktować - mówi Patryk Sokołowski.


Komentarze