Pewna wygrana CKS-u Czeladź. Lider gromi u siebie wicelidera tabeli A-klasy [GALERIA/WIDEO]

DSC09137

Redakcja

21 listopada, 2020

Dobra gra, dużo bramek. CKS Czeladź efektowną wygraną z wiceliderem Czarnymi Sosnowiec przypieczętował swoją dominację w sosnowieckiej A-klasie!

Patryk Trybulec

Pokora – tym jednym wymownym słowem opublikowanym w swoich mediach społecznościowych tuż po meczu z CKS Czeladź, podsumowali swój występ z liderem Czarni Sosnowiec. W meczu na szczycie sosnowieckiej A-klasy rozegranym na boisku niepokonanej w tym sezonie ekipy z najstarszego miasta Zagłębia Dąbrowskiego, gospodarze okazali się bezlitośni i odprawili z kwitkiem wicelidera wygrywając aż 5:0!

Przed potyczką kończącą jesienne zmagania na tym szczeblu rozgrywek emocje sięgały zenitu.

Z obozu gości docierały jednak sprzeczne sygnały. Z jednej strony słychać było głosy, że pomimo pozycji wicelidera do Czeladzi przyjadą w roli outsidera, a z drugiej odważne zapowiedzi bezwzględnej walki o trzy punkty.

Ja słyszałem wersję, że Czarni jadą do nas po zwycięstwo – przyznał po meczu lider czeladzian, Mariusz Muszalik. - To bardzo ciekawy zespół i nie przez przypadek ma tyle punktów. Goście postawili nam się w pierwszych minutach. Potem jednak szybko strzelone dwa gole ustawiły to spotkanie i z przebiegu całego meczu to my zasłużyliśmy na zwycięstwo”

podsumował doświadczony pomocnik CKS-u Czeladź.

Faktycznie pierwsze pół godziny spotkania zapowiadało raczej wyrównany pojedynek. Optyczna przewaga gospodarzy jednak z każdą upływająca sekundą przeradzała się w dominację nad przeciwnikiem. W 32. minucie worek z golami rozwiązał Radosław Piętka, który uderzeniem głową pokonał stojącego w bramce Czarnych Artura Częstochowskiego. Chwilę później golkiper gości po raz kolejny musiał wyciągać piłkę z siatki – tym razem po kapitalnym uderzeniu z dystansu Mateusza Ledwonia. Nie wiele jednak brakowało, by już w 37. minucie goście zdołali się odgryźć i jeszcze przed przerwą zdobyć gola kontaktowego. Wszystko za sprawą Patryka Cepka, który w swoim stylu precyzyjnie przymierzył z dystansu w samo „okienko” czeladzkiej bramki, ale z tego pojedynku zwycięsko wyszedł bramkarz CKS-u Paweł Pisarek, który wyciągnął się niczym struna i w jakiś nadprzyrodzony sposób (przynajmniej jak na realia tej klasy rozgrywkowej) zdołał zatrzymać futbolówkę zmierzającą do siatki.

Krótko po zmianie stron nie było już żadnych wątpliwości, kto rządzi i dzieli w sosnowieckiej klasie A i jest murowanym kandydatem do awansu. Po raz pierwszy w tym meczu, a 18 w tym sezonie (!) na listę strzelców wpisał się 41-letni Muszalik.

- Nie wyobrażam sobie drużyny bez tego zawodnika – przyznał trener CKS, Adam Bała. - Jestem pełen podziwu formy, jaką w tym wieku prezentuje Mariusz. To świetny piłkarz, filar naszej drużyny i mogę się o nim wypowiadać tylko w samych superlatywach – nie mógł się nachwalić swojego gracza szkoleniowiec czeladzian.

Jakby na potwierdzenie tych słów Muszalik, który na koncie ma ponad 300 występów w ekstraklasie, w 70. minusie do swego dorobku dopisał trafienie numer 19 i ustalił wynik spotkania. Wcześniej swojego gola dołożył jeszcze Alan Nowak.

Ten mecz to doskonałe podsumowanie rundy w naszym wykonaniu. Od pierwszego meczu graliśmy dobrą piłkę, zdecydowanie wygrywając kolejne mecze. Potyczką z wiceliderem tylko to potwierdziliśmy: dobra gra, dużo bramek. Możemy być zadowoleni!”

cieszył się trener Bała, który wraz ze swoimi podopiecznymi spędzi przerwę zimową w wygodnym fotelu lidera tabeli.

Tymczasem Czarni ponieśli pierwszą porażkę w tym sezonie i spadli na trzecie miejsce ligowego podium.

CKS Czeladź – Czarni Sosnowiec 5:0 (2:0)

1:0 Radosław Piętka (32)

2:0 Mateusz Ledwoń (33)

3:0 Mariusz Muszalik (51)

4:0 Alan Nowak (55)

5:0 Mariusz Muszalik (70)

CKS: Pisarek – Kawecki, A. Woźniak, R. Woźniak, Nowak (75. Kurasz) – Gajda, Ledwoń, Wrona (80. Ziółko), Muszalik, Lenard (28. Pajek) – Piętka (77. Madejczyk).

Trener: Adam Bała

Czarni: Częstochowski – Lisek, Ptaszek, Hepo, Rozhko (55. Konowalczyk) – Musiał (65. Strzelecki), Wites, Filipecki (55. Majewski), Bzura (55. Lis), Cepek – Zudin