Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Najman apeluje do władz Częstochowy w sprawie stadionu. "Szykuje się obciach na całą Europę"

#Regionalna piłka
screen MMA-VIP
Marcin Najman nie byłby Marcinem Najmanem, gdyby nie odniósłby się w swoim stylu do bieżących wydarzeń. Tym razem postanowił zaapelować do władz Częstochowy. Były pięściarz martwi się, że stadion Rakowa jest "obciachowy".

Raków Częstochowa nie dość, że ma pewne miejsce na podium Ekstraklasy, to na dodatek w niedzielę zdobył pierwszy w swojej historii Puchar Polski. Tym samym zespół pod wodzą Marka Papszuna rozpocznie swój debiut w europejskich pucharach od 2. rundy eliminacji do Ligi Konferencji. 

Były pięściarz z Częstochowy, Marcin Najman, postanowił podzielić się swoją opinią na temat tego sukcesu Rakowa. Skrytykował władze miasta, w tym prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka. O co poszło? Problemem dla Najmana jest stadion Rakowa.

Obiekt przy ul. Limanowskiego przeszedł gruntowną modernizację. Wcześniej nie spełniał warunków licencyjnych. Niedawno Raków po prawie dwóch latach wrócił na swój stadion (wcześniej domowe mecze rozgrywał w Bełchatowie). Stadion stał się obiektem drwin internautów. W sieci olbrzymią popularność zdobyło zdjęcie przedstawiające Marka Papszuna, gdzie w tle widać... przejeżdżający tramwaj.

To właśnie martwi Marcina Najmana - Znajdujemy się na obiekcie Orła Kiedrzyn. Pełnowymiarowe boisko. Pięknie położone za lasem. Chciałbym obalić tę panująca w opinii publicznej niewiedzę, że w Częstochowie nie ma pełnowymiarowych boisk - mówi na filmiku opublikowanym na kanale MMA-VIP. Najman stwierdza, że pojawił się problem wizerunkowy dla włodarzy miasta - To, że Raków Częstochowa w Ekstraklasie od dwóch lat nie gra na własnym boisko, tylko w Bełchatowie, to nie jest wizerunkowo w żaden sposób uderzenie w kibiców i klub. Tylko wyłącznie w was, we władze miasta - dodaje były pięściarz. 

Będzie to obciach na całą Europę. Wychodzę z propozycją, aby porozmawiać z zarządem Orła Kiedrzyn i żeby przynajmniej rozgrywki pucharowe, tam gdzie przyjedzie Barcelona, Manchester United, AC Milan. Żeby rozgrywać na boisku w Kiedrzynie"

 

marcin najman

Marcin Najman obawia się wstydu na całą Europę. W tym miejscu warto go uspokoić, Raków raczej nie zagra z wymienionymi przez niego klubami.

Tak zupełnie bardzo poważnie. Włodarze Częstochowie zreflektujcie się. Bo to co obecnie jest na Rakowie, wygląda jak orlik. Z całym szacunkiem dla orlików - komentuje Najman i dodaje - Szykuje się obciach na całą Europie.


Komentarze