Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

„Na mecze chodzić nie musicie, ale swojego stadionu pilnować trzeba”

Wiadomości
Podczas meczu Ruchu Chorzów z Miedzią Legnica doszło do incydentu. Kibice zwaśnionego GKSu Katowice wykorzystali bojkot kibiców i próbowali wtargnąć na stadion.

Próba się nie udała, jednak mogła spowodować konsternacje i obawy ochroniarzy. Przypominamy, że mecze Ruchu Chorzów nie są traktowane jako impreza masowa, przez co środki bezpieczeństwa są mniejsze.

Podczas meczu spora grupa kibiców „GieKSy” pojawiła się pod stadionem. Wywiesiła obraźliwe transparenty „Ruch ta kur.. zginie” oraz wykrzykiwała wulgarne hasła. Po odejściu kibiców transparenty natychmiast ściągnięto.

Miało miejsce takie zdarzenie, nie trwało ono długo, bo kilkanaście minut. Transparenty natychmiast zdjęto z płotu otaczającego stadion”

mówi Tomasz Ferens, rzecznik Ruchu Chorzów

Z racji bojkotu na stadionie przy Cichej 6 nie było kibiców Ruchu, więc nie doszło do bijatyki. Kibice GKSu pochwalili się swoim wyczynem na swoim facebooku kwitując post słowami

„Na mecze chodzić nie musicie, ale swojego stadionu pilnować trzeba”

Klub z Chorzowa boryka się z problemami finansowymi. Bojkot kibiców jeszcze bardziej pomniejsza wpływy do budżetu. Klubowi jednak udało się spłacić zobowiązania licencyjne w czasie.

Udało nam się spłacić zobowiązanie w terminie, który proponowaliśmy. Nie było to łatwe jednak dzięki pieniądzom, które dostajemy od miasta za promowanie sportu oraz z zabezpieczonych środków właścicieli udało się spłacić całą kwotę”

dodaje rzecznik ruchu chorzów

Ruch Chorzów jest trudnym położeniu. Wyniki sportowe nie zachwycają, kibice bojkot utrzymują, a klub wciąż nie ma prezesa.