Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Można jeszcze kupić bilety na Najstarsze Derby Śląska!

Z powodu epidemii koronawirusa nasza rzeczywistość stanęła do góry nogami. Nic nie jest takie, jak powinno. Podobnie jest w sporcie. Na czwartym poziomie rozgrywkowym w piłce nożnej zakończono już zmagania - mimo że wszyscy czekali na ten wyjątkowy mecz...

To właśnie w najbliższy weekend miały być rozegrane Najstarsze Derby Śląska, czyli spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów i Polonią Bytom. Przypomnijmy, że oba kluby świętują w tym roku swoje stulecie. Dlatego po obu stronach padały różne propozycje na wspólne obchody tego wydarzenia. Między innymi mecz rundy wiosennej, którego gospodarzem miała być Polonia Bytom, mógł odbyć się na Stadionie Śląskim. Jednak wszystkie plany trzeba było wyrzucić do kosza z powodu przerwania rozgrywek.

To jednak nie przeszkodziło kibicom z Bytomia, aby zmobilizować środowiska piłkarskie obu zespołów. Powstała inicjatywa - Wirtualne Najstarsze Derby Śląska 2020. Pomysł jest prosty. Kibic Polonii lub Ruchu może zakupić wirtualny bilet na stronie wnds2020.pl. W ten sposób każdy może wesprzeć oba kluby, które w ostatnich latach wpadły w olbrzymie problemy zarówno finansowe, jak i sportowe.

Mimo że akcja powoli się kończy, to jeszcze dzisiaj (piąte 22 maja) jest szansa na zakupienie ostatnich wejściówek!