MKS Górnik Wesoła ponownie na ligowych boiskach! Wywiad z piłkarzem - Grzegorzem Krakowiakiem

241531293 1536008876753053 6491884525608878938 n
134433432 444638379887352 6386783433707906037 n

Natalia Czarnuch

5 września, 2021

Wczoraj odbyła się inauguracja sezonu klasy B 2021/2022, grupy Katowice. O godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Sportowej odbył się mecz pomiędzy MKS-em Górnikiem Wesoła a Kolejarzem Katowice 24. Klubem Sportowym.

Wczorajszy mecz zakończył się zwycięstwem dla piłkarzy MKS-u Górnika Wesoła. Po wyrównanej walce w I połowie spotkania na tablicy widniał wynik 0-0. Dopiero w II połowie meczu mysłowiczanie skierowali piłkę do siatki przeciwnika. Gole dla Górnika Wesoła zdobyli: Kamil Czajkowski oraz Patryk Szula.

Po meczu zadaliśmy kilka pytań obrońcy MKS-u Górnika Wesoła - Grzegorzowi Krakowiakowi, który na boisku rozegrał pełne 90 minut.

Natalia Czarnuch: Jak oceniasz to dzisiejsze spotkanie?

Grzegorz Krakowiak: Dzisiejsze spotkanie oceniam w skali 5/10. Brak rozegrania piłki i brak komunikacji to najpoważniejsze błędy z naszej strony. Gra dużo słabsza od wyniku, ale najważniejsze, że 3 punkty zostają na Wesołej!

Jakie były plusy dzisiejszego meczu, a nad czym musicie na pewno popracować?

Plusy dzisiejszego meczu to zdecydowanie waleczność i wynik, pomimo wyrównanej pierwszej połowy to rywal zaczął przeważać w drugiej.  Na szczęście to nam udało się wykorzystać dwie sytuacje, które sobie stworzyliśmy, dlatego to my wychodzimy z tego meczu zwycięsko! Natomiast to nad czym musimy popracować, to na pewno to, o czym wspominałem: porozumienie na boisku.

Jakiego przeciwnika obawiacie się najbardziej?

Szczerze to nie śledziliśmy formy oraz poczynań naszych rywali, grunt to skupić się na samym sobie, by zagrać dobry mecz i z każdego wychodzić zwycięsko. Jeśli jednak mamy patrzeć na to tak, że dziś daliśmy radę pokonać spadkowicza z wyższej ligi z poprzedniego sezonu, to zdecydowanie możemy się napawać optymizmem przed każdym kolejnym meczem.

Czy doping kibiców pomógł Wam osiągnąć dzisiejsze zwycięstwo?

Świetnie wychodzi się do meczu na swoim stadionie, na którym widzisz praktycznie pełne trybuny kibiców, którzy są za Tobą. Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim, którzy zebrali się dziś na stadionie, by nas wspierać! Zawsze chciałoby się grać przed taka publicznością. Przy bramce na 1-0 byłem w szoku, a po moim ciele przeszły ciarki, po tym jak stadion wybuchł radością. Liczymy zawsze na takie wsparcie naszych trybun! Śmiało można ich określić naszym 12-stym zawodnikiem.

Czy Górnik Wesoła na dobre zagościł ponownie w piłkarskich rozgrywkach? Jakie są plany klubu i piłkarzy na ten sezon?

Tak, po 7 latach piłkarskiej posuchy na Wesołej, Górnik wraca na dobre na piłkarskie mapy Polski. Nie chcemy na razie głośno mówić o naszych planach na ten sezon, by nie zapeszać, ale wierzymy, że jesteśmy w stanie zwojować wiele!