Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Lukas Podolski zostaje w Górniku Zabrze

#Regionalna piłka
screen YT
Lukas Podolski zostaje w Górniku Zabrze. Jeden z najlepszych piłkarzy reprezentacji Niemiec w historii podpisał kontrakt na kolejny sezon.

Od kilku tygodni pojawiały się w mediach pogłoski mówiące o tym, że Lukas Podolski nie jest zadowolony z pobytu w Górniku Zabrze. Jednak to ostatecznie były tylko plotki, ponieważ mistrz Świata z 2014 roku pozostanie w Zabrzu na kolejny rok.

- Podolski zostaje w ukochanym Klubie na kolejny sezon. Tuż przed zakończeniem sezonu piłkarz podpisał z Klubem umowę w ramach której będzie reprezentował barwy 14 – krotnych Mistrzów Polski również w sezonie 2022/23 - czytamy w komunikacie Górnika Zabrze.

W bieżącym sezonie Lukas Podolski zagrał w 27. meczach PKO BP Ekstraklasy zdobywając 9. bramek i dokładając do dorobku 4 asysty. Podolski przeszedł do Górnika w ubiegłym roku i był to jeden z najważniejszych transferów w historii polskiej piłki. Urodził się w gliwickiej Sośnicy, ale jego rodzice szybko przeprowadzili się do Niemiec. Pomimo gry dla reprezentacji Niemiec, często powtarzał, że Górny Śląsk to również jego dom i chce zagrać w Górniku. Tak też się stało w 2021 roku i potrwa przynajmniej do 2023 roku.