Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
32 °C
AAA

Legenda Ruchu Chorzów zostanie patronem Stadionu Śląskiego?

#Regionalna piłka
Stadion Śląski będzie nosił imię legendarnego piłkarza Ruchu Chorzów? Tego chce marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Marszałek województwa śląskiego w rozmowie z Pawłem Czado z Interii zapytany został o to, czy nazwa Stadionu Śląskiego zostanie zmieniona. Jakub Chełstowski nie ukrywał, że chciałby, żeby największy obiekt sportowy w naszym województwie miał swojego patrona. 

- Rozmawialiśmy o tym z różnymi podmiotami przez ostatnie trzy lata. Przyznam,  ze ujął mnie jednak sposób w jaki rozwiązano to na Węgrzech. Tam największy i najbardziej nowoczesny stadion nosi obecnie nazwę Puskás Aréna na cześć najsławniejszego węgierskiego piłkarza Ferenca Puskása - powiedział Chełstowski.

Według marszałka jednym z najlepszych kandydatów jest... Gerard Cieślik. - U nas, na Śląsku, również było wielu znakomitych piłkarzy, z których możemy być dumni. Dlatego uważam, że byłoby świetnie Śląskiemu nadać imię Gerarda Cieślika, który przecież w niezwykły sposób tworzył jego historię - dodał Chełstowski w rozmowie z Interią. 

Gerard Cieślik to niekwestionowana legenda Ruchu Chorzów. Trzykrotnie zdobył mistrzostwo Polski z Niebieskimi, a dwukrotnie był królem strzelców. Jest też najskuteczniejszym piłkarzem Ruchu w historii w najwyższej klasie rozgrywkowej. Był też ważnym ogniwem powojennej reprezentacji Polski. Niestety trafił na nieodpowiedni okres, ponieważ za jego czasów polska drużyna narodowa dopiero odbudowywała się i zmierzała w kierunku złotych czasów, które nadeszły w latach 70-tych i 80-tych.

Chełstowski zapytany przez Pawła Czado o mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, Jakub Chełstowski stwierdził, że trwają negocjacje, ponieważ Kocioł Czarownic to wyjątkowa świątynia dla polskiej piłki nożnej.

Aktualnie Stadion Śląski to Narodowy Stadion Lekkoatletyczny. Rok 2021 był bogaty w wydarzenia międzynarodowe, a już w 2028 roku Stadion Śląski będzie gospodarzem Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. 


Komentarze