Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Kiedy na stadionach pojawią się kibice? Znamy realny termin

#Regionalna piłka
Mecze przez pandemię koronawirusa rozgrywane są bez udziału dwunastego zawodnika. Kiedy PZPN podejmie decyzję, żeby kibice wrócili na trybuny?

Rozgrywki meczowe w piłce nożnej w Polsce przez pandemię koronawirusa rozgrywają się bez udziału publiczności. Brak wsparcia dwunastego zawodnika, czyli kibiców jest niecodziennym zjawiskiem na stadionach.

Kiedy zatem Polski Związek Piłki Nożej zdecyduje się na otwarcie stadionów dla publiczności? Warto dodać, że mimo zluzowania obostrzeń przez rząd i pozwolenia na działalność hoteli, teatrów, stoków narciarskich czy kin, stadiony piłkarskie pozostają nadal zamknięte dla kibiców. 

PZPN we wtorek (9 lutego) przedstawi na Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki pomysł, by fani wrócili na stadiony już 1 marca - donosi portal meczyki.pl

Jeżeli plan się powiedzie, to na trybunach już 1 marca 2021 roku zasiądą kibice podczas meczu PKO Ekstraklasy, rozgrywanym pomiędzy Wisłą Płock a Wisłą Kraków. Przypomnijmy, że w okresie od czerwca do połowy października 2020 roku dla kibiców zostało udostępnionych tylko 25% lub 50% miejsc. Teraz również można spodziewać się takiego rozwiązania. 

Na swoim twitterze do otwarcia stadionów odniósł się również dziennikarz sportowy, Tomasz Włodarczyk: "Jest spora szansa, że kibice wrócą na stadiony PKO Ekstraklasy już 1 marca. PZPN przedstawi plan działania na jutrzejszym posiedzeniu Komisji Sportu." Prezes PZPN, Zbigniew Boniek dodał: "Oby!".