Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
23 °C
AAA

Kibice Ruchu Chorzów pożegnali swojego kolegę, który zginął w Zofiówce

#Regionalna piłka
W niedzielę rano Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o śmierci drugiego górnika z kopalni Zofiówka. To 30-letni Krystian - wierny kibic Ruchu Chorzów.

W niedzielę rano Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o potwierdzeniu drugiego zgonu. 

- Ratownicy przetransportowali drugiego z odnalezionych górników z chodnika D4a do bazy ratowniczej, gdzie lekarz stwierdził zgon. Teraz górnik transportowany jest na powierzchnię. Następny zastęp ratowników poszedł po kolejnego  z czterech górników odnalezionych 220 metrów od czoła przodka - informowała w niedzielę rano JSW.

Druga ofiara tragedii w kopalni Zofiówka to 30-letni Krystian. Był wiernym fanem Ruchu Chorzów z Suszca. 

- Krystian był fanatykiem Ruchu. Spotykaliśmy Go regularnie na stadionie przy Cichej oraz na meczach wyjazdowych. Olbrzymią energię wkładał w działalność fanklubu Niebieski Powiat Pszczyński. Jego śmierć jest olbrzymią stratą dla całej naszej Społeczności - informuje Ruch Chorzów. Klub składa rodzinie wyrazy współczucia.

W poniedziałek do kopalni Zofiówka przyjechali kibice Ruchu Chorzów. Rozwiesili baner z napisem "ŚP Krycha" tuż obok baneru kibiców GKS-u Jastrzębie, który zawisł w sobotę. Pojawiło się również mnóstwo nowych zniczy zapalonych przez fanów Niebieskich.

Do tej pory potwierdzono sześć ofiar wstrząsu i wypływu metanu w kopalni Zofiówka. Ratownicy docierają do pozostałych zaginionych górników.

"Krycha" skończyłby w poniedziałek 30 lat.


Komentarze