Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-1 °C
AAA

Kibice Ruchu Chorzów pojawili się pod stadionem. Interweniowała policja

#Regionalna piłka
screen wideo Stadion dla Ruchu
W sobotę Ruch Chorzów rozegrał przy Cichej 6 mecz z Foto-Higieną Gać w ramach 21. kolejki III Ligi. Pod stadionem Niebieskich pojawiła się grupa kibiców, która w ten sposób chciała okazać wsparcie swojej drużynie. Na miejscu była też policja.

Spotkanie zakończyło się łatwą wygraną Ruchu Chorzów, który pokonał Foto-Higienę 4:0 i umocnił się na pozycji lidera w III Lidze. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, kibice nie mogą pojawiać się na trybunach. Dlatego coraz częściej przy okazji meczów piłkarskich, zbierają się przy bramach lub ogrodzeniach, aby w ten sposób dopingować swoje drużyny. Podobnie było wczoraj w Chorzowie przy ul. Cichej 6.

Podczas meczu interweniowała policja, która chciała rozproszyć to zgromadzenie. Wszystko zarejestrował Szymon Michałek, jeden z głównych przedstawicieli środowiska kibicowskiego Ruchu Chorzów. Na materiale, który pojawił się na stronie Stadion dla Ruchu - Cicha6.com widzimy, jak funkcjonariusze policji próbują przekonać Michałka do oddalenia się od ogrodzenia stadionu Ruchu Chorzów. Kibic nie zgadzał się z interpretacją policjantów. Powtarzał, że zachowuje odpowiedni dystans, a ponadto sam prezydent Chorzowa Andrzej Kotala namawiał mieszkańców do spacerów.

Niech pan zobaczy, panie prezydencie (do Andrzeja Kotali - przyp. red.), proszę zobaczyć, co ja robię. Jestem sam, wokół mnie nikogo nie ma, a goście mnie wypychają. Pan zachęca ludzi do chodzenia na marsze, a my nie możemy postać pod stadionem”

szymon michałek

Szymon Michałek w swojej wypowiedzi nawiązał do wiadomości, którą Andrzej Kotala opublikował 28 listopada 2020 na Facebooku - Od godziny 16 w naszym regionie przewidziane jest zachmurzenie duże z możliwością lekkich opadów śniegu. Wszystkim Paniom oraz wspierającym ich Panom wybierających się dzisiaj na spontaniczny, popołudniowy spacer, polecam parasol oraz ciepły i wygodny strój - napisał prezydent Chorzowa. Jego wpis dotyczył protestów związanych ze Strajkiem Kobiet.

Zachęca pan do marszów, a co się dzieje pod stadionem? Komu to przeszkadza? - dopytywał Michałek.

Wczoraj do podobnej sytuacji doszło w Warszawie. Jednak doping kibiców stołecznej Legii pod stadionem został zorganizowany na większą skalę. Kilka tysięcy ludzi śpiewało i odpalało race, bez zachowania m.in. bezpiecznego dystansu. Policja poinformowała, że kilkanaście osób zostało ukaranych mandatami. Sporządzono również wnioski do sanepidu.


Komentarze