Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

Kibice GieKSy Katowice przyznali Złote Buki

#Regionalna piłka
To była już 14. edycja Złotych Buków, czyli plebiscytu, w którym kibice GKS- Katowice wskazują najlepszych zawodników poszczególnych sekcji, a także najważniejsze wydarzenie minionego roku. W tym roku nagrody wręczono w trakcie uroczystej gali, która podobnie jak w 2019 roku odbyła się w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach.

- Moje serce przepełnione jest radością, podobnie jak serce prezydenta Marcina Krupy oraz serca kibiców GKS-u. Mam na myśli przede wszystkim sportowy awans piłkarskiego GKS-u Katowice, który zasługuje na miejsce w jak najwyższej klasie rozgrywkowej. Specjalne słowa podziękowania należą się Prezydentowi Miasta, którego ogromna determinacja doprowadziła do realizacji budowy nowego stadionu miejskiego i hali sportowej. To ważny krok, aby skierować miasto Katowice w najlepszym możliwym kierunku w zakresie sportu. Sukcesów sportowych związanych z GKS-em Katowice w minionym roku było wiele, doceniamy walkę i wysiłek wszystkich sportowców Klubu - powiedział wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun w przemówieniu poprzedzającym wręczanie nagród.

Jako pierwszy nagrodę odebrał „siatkarz roku", którym został Jakub Jarosz. Dla atakującego GieKSy to druga taka nagroda z rzędu. Kapitan drużyny siatkarzy z powodów zdrowotnych nie pojawił się na gali osobiście, przesłał za to nagranie z podziękowaniami. - Nagroda została przyznana mnie, ale siatkówka to gra drużynowa. Najlepiej byłoby, gdyby kawałek tego Złotego Buka odebrał każdy zawodnik naszego zespołu, sztab trenerski i wszyscy ludzie odpowiedzialni za siatkówkę w naszym Klubie – powiedział Jarosz.

„Piłkarką roku" wybrano napastniczkę Nicolę Brzęczek, która wykonała tytaniczną pracę, aby wrócić do formy po poważnej kontuzji. - Gdyby nie drużyna i osoby pracujące w tym Klubie, nie byłoby sensu wracać i sięgać znów po wymarzone cele. Dziękuję za wsparcie, możliwość szybkiego powrotu do zdrowia i spełniania marzeń. Wierzę, że za rok będziemy się cieszyć z jeszcze większych sukcesów - powiedziała tuż po otrzymaniu Złotego Buka napastniczka GieKSy.

Tytuł „szachisty roku" trafił do Jana-Krzysztofa Dudy. Za arcymistrzem reprezentującym Wasko Hetman GKS Katowice niezwykle udany rok, w którym sięgnął m.in. po triumf w Pucharze Świata FIDE oraz mistrzostwo Europy w szachach szybkich. - To mój pierwszy Złoty Buk, oby nie ostatni! W Katowicach zawsze grało mi się bardzo dobrze, można śmiało powiedzieć, że to nieoficjalna szachowa stolica Polski - ocenił sam arcymistrz.

Po raz drugi „piłkarzem roku" został pomocnik GieKSy Adrian Błąd. - Jestem zaszczycony, jaką troską zostałem obdarzony w klubie. Dziękuję drużynie, jako że ten rok nie był dla mnie łatwy. Sportowo daliśmy radę i mam nadzieję, że to początek kolejnych sukcesów – powiedział ze sceny piłkarz GKS-u. Swoją drugą statuetkę dla „hokeisty roku" odebrał także Grzegorz Pasiut, kapitan hokejowej drużyny naszego Klubu. - Nagroda indywidualna cieszy, ale zawsze musi być podparta sukcesem drużyny. Mamy nadzieję, że rok 2022 będzie dla nas bardziej owocny i zajmiemy lepsze miejsce, niż rok temu – mówił „Profesor".

Za najważniejsze wydarzenie ostatnich miesięcy uznano rozpoczęcie budowy nowego Stadionu Miejskiego, a nagrodę w imieniu Miasta odebrał wiceprezydent Waldemar Bojarun. W trakcie gali przypomnieliśmy wraz z Robertem Ciupą, dyrektorem Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności, o zaangażowaniu Klubu i kibiców w obchody 40. rocznicy pacyfikacji Kopalni Wujek. - To zaszczyt mieć tak mocnego partnera i tak wspaniałych kibiców, którzy pomogli nam należycie uczcić rocznicę tak ważną dla Katowic. To zaszczyt być w rodzinie GKS-u Katowice – powiedział dyrektor Ciupa.

 

materiał prasowy