Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Janis Andersons hokeistą GieKSy

Miasta
GKS Katowice zakontraktował trzeciego obrońcę do zespołu na kolejny sezon Polskiej Hokej Ligi. Jest nim wieloletni reprezentant kraju i sześciokrotny uczestnik mistrzostw świata Łotysz Janis Andersons.

33-letni obrońca rozpoczynał swoją karierę w rodzimym Prizma Riga, by następnie przenieść się do ligi szwedzkiej. Siłą nowego gracza hokejowej GieKSy jest ogromne doświadczenie międzynarodowe: w kolejnych latach Andersons występował w barwach klubów z Czech, Ukrainy i Niemiec. Łotewski gracz spędził ostatnie sześć lat w lidze słowackiej, a jego ostatnim klubem był HC Detva 07, rywal GieKSy w ćwierćfinale ostatniej edycji Pucharu Wyszehradzkiego. GKS Katowice po pasjonującym dwumeczu (2:1, 3:3 d.), pokonał ówczesną drużynę Janisa Andersonsa i awansował do półfinału rozgrywek. 

- Po informacjach, iż Marcin Kolusz i Oskar Jaśkiewicz nie zostają z nami na kolejny sezon, musieliśmy przemodelować plany dotyczące obrony. Jej silnym punktem ma być Janis Andersons, który posiada bogate doświadczenie zarówno reprezentacyjne, jak i ligowe. Liczymy na jego solidna grę w defensywie oraz możliwość wykorzystania jego umiejętności w formacjach specjalnych - ocenił dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.


Komentarze