Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Jan Urban nie jest już trenerem Górnika Zabrze

#Regionalna piłka
materiał prasowy Górnika Zabrze
Trzęsienie ziemi w Zabrzu i to nie z powodu tąpnięcia. Górnik Zabrze żegna się z Janem Urbanem.

Szok w Zabrzu. Kibice nie wiedzą co się dzieje. Jan Urban nie jest już trenerem pierwszej drużyny. - Informujemy, że od środy 15 czerwca Jan Urban nie będzie już pełnił funkcji trenera pierwszej drużyny Górnika Zabrze - czytamy w lakonicznym komunikacie klubu.

We wtorek rano media sportowe informowały, że może dojść do małej rewolucji w Górniku. Wielu sądziło, ze chodzi o prezesa zarządu Arkadiusza Szymanka. Jednak okazało się, że prezes zostaje, a odchodzi Jan Urban.

Kibice są wściekli, o czym świadczą wpisy w mediach społecznościowych. Większości z nich nie można nawet zacytować. Uważają, że zarząd i władze miasta popełniły błąd. Bronią Urbana. Obawiają się, że to może być początek końca, który doprowadzi zabrzański klub do spadku. 

Jan Urban przejął zespół w maju ubiegłego roku. W tym sezonie zajął z Górnikiem 8. miejsce, co było najlepszym od 4 sezonów wynikiem. 

Według nieoficjalnych doniesień Jan Urban miał konflikt z prezesem klubu i władzami miasta, które zarządzają klubem. Jak się okazuje, trener przegrał "tę walkę".