Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Jakub Kiwior, czyli kolejna gwiazda reprezentacji z Tychów?

#Regionalna piłka
screen TVP Sport
Kolejna gwiazda reprezentacji Polski z Tychów? Czesław Michniewicz chwali Jakuba Kiwiora i nazywa go piłkarzem, którego kadra szukała od lat.

Za nami długie i bogate w mecze czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski prowadzonej przez Czesława Michniewicza. W czterech meczach Ligi Narodów Polska zdobyła cztery punkty (zwycięstwo z Walią, remis z Holandią i dwie przegrane z Belgią). Michniewicz dał szansę kilku debiutantom. W meczu z Holandią swój pierwszy mecz w dorosłej reprezentacji zagrał 22-letni Jakub Kiwior. Jego debiut eksperci uznali za udany. We wtorek, 14 czerwca Kiwior ponownie pojawił się na boisku w polskiej koszulce. Ponownie jego występ został oceniony pozytywnie. 

– Jakub Kiwior może być jednym z największych wygranych. Przyjeżdżał tu jako nieznany piłkarz, a swoją postawą z Holandią i dziś pokazał, że to może być zawodnik, którego szukamy od lat - powiedział po meczu z Belgią Czesław Michniewicz dla TVP.

Kiwior pochodzi z Tychów, gdzie też zaczynał swoją karierę. Jako junior dołączył do pierwszej drużyny GKS-u Tychy, ale nie zadebiutował w niej. Jego agent umożliwił mu przejście do akademii Anderlechtu. Swoją dorosłą karierę zaczął na słowackich boiskach. Rok temu Kiwiora kupiła włoska Spezia Calcio. Tyszanin rozegrał w Serie A 22 mecze i z miejsca został jednym z najważniejszych piłkarzy Spezii.