GKS Tychy ukarany za mecz z Widzewem Łódź! Kibice zadymili stadion [WIDEO]

242228440 3018597478358753 27854872261689307 n

Redakcja

24 września, 2021

Na stadionie w Tychach w niedzielę 19 września został rozegrany mecz Fortuny 1 Ligi GKS Tychy - Widzew Łódź. W trakcie meczu doszło do zadymienia obiektu. Na miejsce przybyła straż pożarna.

W drugiej części pierwszej połowy meczu kibice GKS-u Tychy zaczęli odpalać race, a następnie z trybun na boisko zaczął unosić się gęsty czarny dym. Kibice spalili m.in. szaliki drużyny przeciwnej. Na barierkach widoczny był ogień. Na stadion przyjechała straż pożarna. Spotkanie zostało po kilku minutach wznowione. Mecz zakończył się remisem 1:1. Autorami bramek był Grzeszczyk (GKS Tychy) w 90. minucie i Danielak (Widzew Łódź) w 69.

Zobaczcie nagranie incydentu z meczu w Tychach:

W piątek 24 września Komisja Dyscyplinarna PZPN wydała komunikat w sprawie meczu GKS Tychy - Widzew Łódź. Polski Związek Piłki NOżnej nie zastosował taryfy ulgowej.

Na GKS Tychy nałożono:

- karę zakazu rozgrywania 1 meczu na części obiektu sportowego w miejscowości będącej siedzibą klubu poprzez wyłączenie dostępności sektorów od G do Z;

– karę zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w wymiarze 3 miesięcy w rozgrywkach I ligi oraz Pucharu Polski;

– karę pieniężną w wymiarze 5.000 zł.

Widzew Łódź:

– karą zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców w wymiarze 2 meczów w rozgrywkach I ligi oraz Pucharu Polski – tj. w meczach:

• w meczu o Puchar Polski, który zostanie rozegrany pomiędzy klubami CWKS Resovia Rzeszów – Widzew Łódź SA 29 września 2021 roku, oraz

• w  meczu o mistrzostwo I ligi, który zostanie rozegrany w 2 października 2021 pomiędzy klubami Puszcza Niepołomice – Widzew Łódź SA.