Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

W czwartek najważniejszy mecz w historii Rakowa Częstochowa

#Regionalna piłka
screen transmisja TVP Sport
To jest ten dzień. Najważniejszy mecz w historii Rakowa Częstochowa. Ekipa Marka Papszuna może awansować do europejskich pucharów.

Tydzień temu Raków "u siebie" (mecz został rozegrany w Bielsku-Białej) pokonał sensacyjnie faworyzowany KAA Gent 1:0. Belgijski zespół przeważał przez całe spotkanie, ale świetna postawa defensywy Rakowa na czele z bramkarzem Kovačeviciem nie pozwoliła gościom na zdobycie gola. Za to w 64. minucie po rzucie rożnym dla Rakowa najlepiej odnalazł się Andrzej Niewulis, który zdobył jedyną bramkę w tym meczu.

Teraz wicemistrzów Polski czeka o wiele trudniejsze zadanie. Grają na wyjeździe. Do tego rywal na pewno zna już słabe i silne strony Rakowa. Ekipa Marka Papszuna musi wykorzystać zaliczkę, którą wypracowała sobie w pierwszym meczu. 

Jeżeli padnie jakikolwiek remis, Raków awansu do Ligi Konferencji UEFA. Jest to realny cel, a zespół prowadzony przez Marka Papszuna już nie raz zaskakiwał. - Przyjechaliśmy tu powalczyć o awans - powiedział trener Rakowa na konferencji przed meczem.

Awans do Ligi Konferencji jest warto 3 miliony euro. Mecz z KAA Gent odbędzie się 26 sierpnia, w czwartek w Gandawie. Początek o godzinie 20:00.


Komentarze