Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Dworczyk zapewnia, że szpital polowy na Narodowym będzie gotowy w piątek

Wiadomości
Nie zostałem objęty kwarantanną, mimo kontaktu z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że wraz z grupą najbliższych współpracowników premiera jest codzienne poddawany testowi.

Minister poinformował też, że w piątek szpital na Stadionie Narodowym będzie gotowy na przyjęcie pacjentów.

Dworczyk był w poniedziałek w radiu RMF FM pytany, czy jest na kwarantannie w związku z niedawnym kontaktem z prezydentem, który jest zarażony koronawirusem.

Razem z doktorem Arturem Zaczyńskim i zespołem, który buduje szpital na Stadionie Narodowym gościliśmy pana prezydenta, natomiast po tym, jak się okazało, że pan prezydent jest chory zostało przeprowadzone przez Sanepid dochodzenie epidemiologiczne

mówił Dworczyk.

Jak dodał, w ramach tego dochodzenia wszyscy, którzy mieli kontakt z prezydentem zostali przepytani na temat okoliczności i stosowanych środków zabezpieczenia.

W wyniku tego dochodzenia w sobotę późnym wieczorem otrzymaliśmy informację, że nie zostaniemy objęci kwarantanną

poinformował szef KPRM.

Dopytywany, czy obowiązują go inne przepisy niż wszystkich, skoro nie znalazł się na kwarantannie, Dworczyk zaznaczył, że każdy kto miał kontakt z osobą chorą jest najpierw odpytywany przez Sanepid na temat okoliczności, a dopiero potem podejmowana jest decyzja o kwarantannie.

Dworczyk dodał, że "od jakiegoś czasu w KPRM jest wprowadzona procedura dla osób, które spotykają się z premierem, dla wąskiego grona najbliższych współpracowników i funkcjonariuszy SOP - codziennie takie osoby mają wykonywane testy antygenowe". "Ja w tej grupie jestem, która codziennie rano ma wykonywane testy antygenowe" - powiedział.

Szef kancelarii premiera był też pytany, kiedy będzie gotowy szpital na Stadionie Narodowym.

Mamy nadzieję, że w najbliższą środę zakończą się wszystkie prace związane z oddaniem pierwszego etapu, czyli 300 łóżek do terapii tlenowej, w tym kilkunastu łóżek OIOM-owych. Natomiast w czwartek wejdą zespoły pracowników medycznych, żeby rozpocząć szkolenia na miejscu, by w piątek południu szpital miał gotowość do przyjęcia pacjentów

zaznaczył szef KPRM. (PAP)

Foto: print screen z transmisji wideo (04.03.2020)


Komentarze