Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
26 °C
AAA

Dwa miesiące temu zaginął Sylwester Suszek

Miasta
Dwa miesiące temu zaginął Sylwester Suszek - polski król bitcoinów. Ostatni raz widziany był w Czeladzi. Rodzina zaginionego otrzymała podejrzaną wiadomość, której autorem ma być sam zaginiony.

Sylwester Suszek 10 marca 2022 roku wyjechał rano z domu na spotkanie biznesowe do Czeladzi, do którego miało dojść przy ulicy Wiosennej, gdzie najprawdopodobniej spotkał się ze wspólnikiem. Następnie miał odjechać w kierunku Katowic, jednak jest to tylko jedna z hipotez. Siostra zaginionego w rozmowie z nami stwierdziła, że służby nie robią wystarczająco dużo, żeby odnaleźć jej brata. Twierdzi, że musiało mu się coś stać, ponieważ od zaginięcia minęło już wiele dni i nie znamy żadnych szczegółów.

Twórca jednej z najpopularniejszych giełd kryptowalut w Polsce ostatni raz był widziany na terenie firmy Deltaoils-Plus. Jak informuje Bitcoin.pl, spółka zaoferowała nagrodę w wysokości miliona milion złotych za wskazanie jakichkolwiek informacji, które pomogą odnaleźć zaginionego mężczyzn.

Rodzina zaginionego skontaktowała się między innymi z jasnowidzem Jackowskim, który stwierdził, że ciało może być ukryte około 10 kilometrów od miejsca zaginięcia. Siostra "króla bitcoinów" otrzymała również podejrzaną wiadomość głosową, której autorem ma być... sam zaginiony. "Ktoś" w imieniu zaginionego lub sam zaginiony prosił o przelanie 34 bitcoinów, ponieważ "potrzebuje pomocy". Nagranie jest jednak zniekształcone i trudno stwierdzić, czy to głos zaginionego. 

W dniu zaginięcia mężczyzna był ubrany w czarne buty sportowe z pomarańczowymi elementami, oliwkowo-czarną kurtkę z żółtym paskiem, niebieskie jeansy i czarną bluzę. Mężczyzna miał przy sobie mała torbę - saszetkę przewieszaną przez ramię.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z policjantami komendy miejskiej w Katowicach pod nr tel. 47 85 125 55, 47 85 120 00, e-mail: kryminalny@katowice.ka.policja.gov.pl lub z najbliższą jednostką Policji pod nr tel. alarmowego 112 - dodaje policja. 

Sylwester Suszka to założyciel BitBay (od 2021 roku Zonda), czyli jednej z największych giełd kryptowalut w Polsce. Od maja 2021 roku nie był jednak już związany z tą firmą. W 2020 roku TVN w programie Superwizjer ujawnił, że wśród udziałowców i współpracowników miały znajdować się osoby z przeszłością kryminalną. 

Spółka Zonda poprosiła nas o opublikowania poniższego komunikatu:

Sylwester Suszek opuścił firmę w maju 2021 r. i od tego czasu nie ma żadnych powiązań z firmą Zonda (dawniej BitBay). Jesteśmy zasmuceni wiadomością o jego zaginięciu i mamy nadzieję, że wróci do domu cały i zdrowy. 


Komentarze