Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Derby Śląska przełożone? Wszystko "przez" Marsz Równości!

Sport
W najbliższą sobotę Górnik II Zabrze zagra w 3 Lidze z Ruchem Chorzów. Mecz otrzymał status podwyższonego ryzyka. Z tego powodu śląska policja chce jego przełożenia. Powodem tej prośby jest Marsz Równości w Katowicach.

Komenda Wojewódzka w Katowicach zwróciła się do ŚZPN o przełożenie sobotniego meczu pomiędzy rezerwami Górnika Zabrze a Ruchem Chorzów. Wszystko przez Marsz Równości, który ma odbyć się tego samego dnia w Katowicach. Śląskie służby obawiają się, że nie dadzą rady zabezpieczyć obu imprez. Chociaż do Zabrza nie wybierają się kibice Ruchu, to i tak spotkanie ma status podwyższonego ryzyka. Jest to spowodowane tym, iż "derby" zostaną rozegrane na głównym obiekcie Górnika.

Zabrzańska policja poinformowała nas, że nic nie wie o tym. Również śląski związek nie widzi powodów do zmiany terminu tego spotkania. Natomiast Komenda Wojewódzka ponownie wystosowała swoją prośbę. Jednak nic nie wskazuje na to, aby piłkarscy włodarze zmienili swoje zdanie. Konfliktu interesu nie widzą też oba zespoły.