Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Derby dla Piasta! Górnik Zabrze pokonany [FOTO]

#Regionalna piłka
Piłkarze Piasta Górnika pokonali na własnym stadionie trójkolorowych z Zabrza. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla gospodarzy.

Mecz derbowy pomiędzy Piastem Gliwice a Górnikiem Zabrze został rozegrany wczoraj o godzinie 18:00, na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka przy ulicy Okrzei 20 w Gliwicach. Zgodnie z obowiązującymi zasadami sanitarnymi, spotkanie odbyło się bez wsparcia 12 zawodnika - kibiców. 
W ostatnich pięciu Derbach Śląska pomiędzy tymi drużynami, aż trzy razy zwyciężyła drużyna z Gliwic, a dwa razy padł remis. 


Tym razem Gliwiczanie pokonali trójkolorowych z Zabrza 2:0. Na listę strzelców wpisał się Jakub Świerczok, który w 28 minucie skierował piłkę do bramki Górnika Zabrze. Drugi gol padł po zamieszaniu w polu karnym Zabrzan - piłka odbiła się od obrońcy i trafiła do siatki. Samobójcza bramka, którą strzelił Stefanos Evangeleu ustanowiła wynik 2:0 dla Piasta. 

W 95 minucie doszło do faulu w polu karnym na zawodniku Piasta Gliwice. Sędzia bez zawahania odgwizdał rzut karny. Na jedenastce ustawił się zatem Michał Żyro, jednak bramkarz Górnika Zabrze - Martin Chudy, obronił jego strzał, a mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 2:0. 

Zwycięstwo Piasta Gliwice w Derbach Śląska było idealnym prezentem dla trenera drużyny, Waldemara Fornalika, który w tym dniu obchodził swoje urodziny. 

FOTO: PAP