Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
21 °C
AAA

Czy Slavia Ruda Śląska ma nowego sponsora?

#Regionalna piłka
fot. Marek Wesoły Facebook
Slavia Ruda Śląska pozyskała nowego sponsora? Nie do końca. Klub zobowiązał się do promowania Huty Pokój Profile, ale kwestia sponsoringu to na razie tylko obietnica.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Wesoły potwierdził w poniedziałek swój start w wyborach przedterminowych na prezydenta Rudy Śląskiej. Ale swoją aktywność w mieście zwiększył już 2 tygodnie wcześniej. Wszystko po to, żeby powoli budować swój kapitał na wybory, bo jak ogłosił "startuje jako kandydat niezależny". Jednym z jego działań "przedwyborczych" był udział w spotkaniu zarządu KS "Slavia" Ruda Śląska z kierownictwem Huty Pokój Profile oraz przedstawicielami związków zawodowych Solidarność i Sierpień 80, działających w tej firmie. Poseł pochwalił się w swoich mediach społecznościowych, że przy jego udziale klub podpisał z Hutą Pokój Profile umowę o wykorzystaniu obiektu i internetowych kanałów społecznościowych klubu do promocji i reklamy wizerunkowej Huty Pokój Profile.

Czy to oznacza, że jeden z najstarszych śląskich klubów sportowych otrzyma finansowe wsparcie od Huty Pokój Profile należącej do Węglokoksu? Otóż nie. Ponieważ w umowie zaznaczono, że spółka wyraża tylko intencję w kwestii ewentualnego objęcia klubu działaniami sponsorskimi w przyszłości.

Jarosław Latacz, rzecznik prasowy Węglokoksu, potwierdził że spółki grupy Huty Pokój nie sponsorują żadnego klubu. - Wymienione przedsiębiorstwa nie mają aktualnie obowiązujących umów sponsorskich z żadnym klubem sportowym - czytamy w odpowiedzi rzecznika.

Tym samym Slavia zobowiązała się do promowania Huty Pokój Profile, ale na ten moment nie otrzyma żadnego wsparcia finansowego.