Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
13 °C
AAA

Częstochowa: okradł nastoletnie dziewczyny w centrum miasta

Wiadomości
W piątkowe popołudnie w dzielnicy Tysiąclecie 56-letni mężczyzna ukradł 12-latce torebkę i uciekł w kierunku centrum miasta. W sobotę w alejach w podobny sposób okradł 16-latkę.

Do zdarzenia doszło 4 września 2020 roku na osiedlu Tysiąclecie. W jednym z lokali gastronomicznych przebywało kilka małoletnich osób. Przy stoliku obok usiadł mężczyzna, który bacznie się im przyglądał. Po chwili mężczyzna ten pospiesznie próbował opuścić lokal. Wtedy z jego plecaka wypadła torebka, należąca do jednej z małoletnich osób. Gdy złodziej zorientował się co się stało, zaczął uciekać ze skradzionym łupem w stronę centrum miasta. Właścicielka torebki, 12-letnia dziewczyna ruszyła za nim, jednak zatrzymało ją czerwone światło przed przejściem dla pieszych. Wtedy z pomocą ruszyli przypadkowi świadkowie, przejeżdżający przez skrzyżowanie. Jeden z kierowców dogonił przestępcę w alejach i przytrzymywał go do przyjazdu policjantów.

W sobotę, 5 września 2020 roku późnym popołudniem tym razem w alejach okradł 16-letnią dziewczynę. I tym razem dzięki wzorowej postawie świadków udało się zatrzymać sprawcę i odzyskać skradziony portfel. W ujęciu złodzieja brał udział prezes częstochowskiego Automobilklubu Jurajskiego - Romuald Nowakowski, który wspólnie z policjantami z ruchu drogowego organizuje wiele akcji mających na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu wśród młodych kierowców.

Mężczyzna, który w piątkowe popołudnie okradł 12-latkę usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. W sobotę w podobny sposób okradł 16-letnią dziewczynę. Decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. W związku z tym, że kradzieży dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa, grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.