Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
2 °C
AAA

Czarni Sosnowiec U-15 z awansem do Centralnej Ligi Juniorek!

#Regionalna piłka
Historyczny awans zespołu z Zagłębia Dąbrowskiego stał się faktem. Jako pierwsza drużyna z Sosnowca meldujemy się w tym elitarnym gronie - napisał w swoich mediach społecznościowych Bartosz Kubisa, trener drużyny U-15.

Zwycięstwo GKS Katowice ze Skrą Częstochowa było warunkiem awansu młodych piłkarek z Sosnowca do elitarnego grona Centralne Ligi juniorów. Został on spełniony i to w sposób zdecydowany. Dlatego też młoda ekipa ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego przystąpi do rywalizacji w elitarnych rozgrywek młodzieżowych, gdzie będzie walczyła o Mistrzostwo Polski w makroregionie. Składa się on z 4 województw.

Jest to wielki sukces naszych młodych zawodniczek, jednak teraz poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko, a poziom sportowy będzie u naszych rywalek dużo lepszy niż dotychczas. Cieszmy się jednak, że będziemy mogli się  tam sprawdzić. Wiosna w Sosnowcu będzie bardzo interesująca  

Podkreśla bartosz kubisa, trener drużuny

Województwa, w których trwała rywalizacja w roczniku U-15 to łódzkie, opolskie, dolnośląskie i śląskie. Z każdego z nich do elitarnych rozgrywek awans uzyskały dwa najlepsze zespoły. Wśród nich m. in. Czarni Sosnowiec. Podopieczne trenera Kubisy będą się teraz musiały mierzyć z takimi drużynami jak  SMS Łódź, Unia Opole, Ślęza Wrocław czy znana im z dotychczasowych spotkań drużyna GKS Katowice.

Warto podkreślić, że świetnie w tym sezonie radzi sobie także drużyna seniorek Czarnych, która lideruje obecnie tabeli ekstraligi kobiet z dorobkiem 31 punktów. Zawodniczki z Sosnowca w dotychczasowych 11 spotkaniach odniosły 10 zwycięstw i zanotowały jeden remis. 


Komentarze