Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
3 °C
AAA

Carbo Gliwice świętowało 75-lecie

Wiadomości
Zdjęcie: Śląski Związek Piłki Nożnej
Obchody jubileuszu 75-lecia Carbo Gliwice miały kilka punktów, na które czekali sympatycy klubu założonego w 1946 roku jako Górnik Gliwice.

Były turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży oraz pokazy strażackie OSP Gliwice-Ostropa. Swoje umiejętności demonstrowali też bokserzy, a największe emocje wzbudził mecz Oldboje – Carbo AD 2021. Spotkanie sław sprzed lat z obecnym zespołem, występującym w klasie A, zakończyło się remisem 2:2. Bramki zdobyli: Marek Adamczyk i Wojciech Kędziora dla oldbojów oraz Łukasz Bieniek i Mateusz Karolczyk dla obecnego zespołu.

Na trybunach pojawili się byli trenerzy, którzy prowadzili Carbo do sukcesów. Fryderyk Cholewa, pracował w klubie 12 lat zaczynając od klasy B do dochodząc do ligi okręgowej i odkrył talent Waldemara Matysika, który już jako zawodnik Górnika Zabrze z reprezentacją Polski sięgnął w 1982 roku po trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Natomiast Stanisław Oślizło wprowadził zespół do III ligi i prowadził drużynę, z której wybił się Krzysztof Maciejewski i już jako zawodnik GKS-u Katowice występował w reprezentacji Polski.

O tym wszystkim można było powspominać oglądając mecz oldbojów z obecnym zespołem oraz podziwiając pokazy bokserskie i podziwiając wystawę historyczną „75 lat Carbo Gliwice”. Nie zabrakło także animacji i niespodzianek dla dzieci, które mogło pozjeżdżać na dmuchańcach i postrzelać z łuku do tarcz.

Centralnym momentem obchodów była jednak ceremonia uhonorowania działaczy. Złotą Odznakę Honorową Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał Tomasz Rudzki, a Brązową Błażej Kupski. Ponadto na ręce obecnych władz Prezesa Tomasza Ślązka oraz Grzegorza Nowaka i Szymona Maksyma pamiątkowy grawerton od Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli oraz symboliczny czek na zakup sprzętu przekazał Członek Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Kulczycki. Miał on też przyjemność, jako Wiceprezes Podokręgu Zabrze wspólnie z Herbertem Jattą Przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Śląskiego Związku Piłki Nożnej przekazać włodarzom Carbo jubileuszową pamiątkę oraz worek pełen piłek. Wśród zasłużonych był także wieloletni zawodnik i działacz, związany z klubem prawie 40 lat, Jan Jonda, któremu Honorowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej zostanie wręczona na jubileuszu Podokręgu Zabrze.

Zdjęcia z uroczystości można oglądać TUTAJ.

Komentarze