Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Bytom: zastrzyk finansowy dla Szpitala Specjalistycznego nr 1

Miasto Bytom przekaże Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 kolejne 186 tys. zł na walkę z pandemią koronawirusa.

Środki zostaną przekazane m.in. na montaż stacji regazyfikacji tlenu medycznego, przystosowanie oddziału chorób wewnętrznych do potrzeb oddziału covidowego oraz na zakup środków ochrony osobistej dla personelu szpitala a także sprzętu dla pacjentów – m.in. wąsów tlenowych czy namiotów transportowych.

Przygotowujemy szpital do przyjęcia kolejnych pacjentów z koronawirusem. Placówka zawsze może liczyć na wsparcie organizacyjne i finansowe miasta. Kluczowy dla sprawnego działania szpitala jest jednak personel: lekarze, pielęgniarki i opiekunowie, którzy zapewniają opiekę nad pacjentami. Mam nadzieję, że będziemy mogli tak jak do tej pory liczyć na gotowość do pracy personelu medycznego

mówi Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

W tym roku Szpital Specjalistyczny nr 1 otrzymał już wsparcie finansowe z budżetu gminy w wysokości 6 mln 740 tys. Zł. Za te środki zakupiono m.in. respiratory, zestawy do wentylacji, intubacji, kardiomonitory, defibrylatory, łóżka do intensywnej terapii. Wykonano też niezbędne remonty – m.in. montaż wideodomofonów, montaż instalacji do tlenoterapii na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym, montaż windy na terenie kompleksu szpitalnego przy ul. Żeromskiego 7.

Foto: UM Bytom