Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
1 °C
AAA

Była tak pijana, że nie potrafiła zapanować nad pojazdem. Policjantom zaoferowała 10 tys. zł łapówki

59-letnia kobieta nie potrafiła zapanować nad pojazdem. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że w organizmie ma ponad 2 promile alkoholu. Policjantom zaoferowała... 10 tysięcy złotych łapówki.

Sosnowieccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że doszło do obywatelskiego ujęcia nietrzeźwej kierującej. Natychmiast pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że mieszkańcy miasta uniemożliwili dalszą jazdę kobiecie, która wcześniej nie była w stanie zapanować nad kierowanym przez siebie pojazdem. Podczas badania, które przeprowadzili mundurowi wyszło na jaw, że 59-latka ma w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podczas dalszych czynności kobieta zaproponowała policjantom łapówkę w wysokości 10 tysięcy złotych w zamian za „zapomnienie o sprawie”.

Pomimo tego, że funkcjonariusze poinformowali ją, że już sama taka propozycja jest przestępstwem, kobieta wielokrotnie ponawiała swoją propozycję, będąc zdziwiona, że policjanci nie chcą jej przyjąć. Wtedy też została zatrzymana. Za próbę skorumpowania mundurowych może trafić do więzienia nawet na 10 lat. Oczywiście odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu.

 

źródło: śląska policja

Komentarze