Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
-6 °C
AAA

Brzęczek: zachowanie Lewandowskiego niefortunne. W środę mecz z Holandią na Stadionie Śląskim [WIDEO/GALERIA]

#Regionalna piłka
Za nami przedmeczowa konferencja reprezentacji Polski w piłce nożnej. Drużyna prowadzona przez Jerzego Brzęczka odbyła oficjalny trening na Stadionie Śląskim.

W ubiegłą środę reprezentacja Polski zagrała na Stadionie Śląskim mecz towarzyski z Ukrainą. Mimo że to rywal dominował, Polakom udało się wygrać 2:0. Niestety we Włoszech reprezentacja Italii pokazała Polakom na czym polega futbol. Biało-czerwoni nie stworzyli nawet jednej akcji podbramkowej i przegrali 0:2. Po spotkaniu Lewandowski w rozmowie z TVP wymownie milczał przez 8 sekund przy pytaniu o założenia taktyczne.

To właśnie o to milczenie kapitana reprezentacji został zapytany dzisiaj selekcjoner Jerzy Brzęczek. Odpowiedział, że odbył rozmowę z Lewandowskim i w pełni go rozumie. Według trenera nasz czołowy napastnik mógł być zdezorientowany, ponieważ trenował mniej od drużyny. Brzęczek zapowiedział także, iż na ten moment Lewandowski jest zdolny do gry. 

Nie tylko Robert Lewandowski był rozczarowany po ostatnim meczu, my także. Ale jego zachowanie było niefortunne. Tym bardziej, że jest kapitanem drużyny. Mogę to jednak zrozumieć, patrząc na przebieg tego spotkania”

mówił podczas konferencji brzęczek

Selekcjoner odpowiedział również na pytania dot. atmosfery w zespole i stylu gry naszej reprezentacji. Trener podsumował także swoją dotychczasową pracę z zespołem. Jego słowa brzmiały, jakby powoli żegnał się ze stanowiskiem...

WIĘCEJ W PONIŻSZYM MATERIALE WIDEO

Mecz z Holandią to ostatnie spotkanie w fazie grupowej Ligi Narodów. Pierwszy gwizdek o godz. 20:45.

 

fot. PAP/ A. Grygiel


Komentarze