Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

Boisko na ulicy Bijasowickiej w Bieruniu zostanie zmodernizowane

Wiadomości
foto: bierun.pl
Ponad 120 tysięcy złotych trafi do Bierunia za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD "Ziemia Pszczyńska", którego nasze miasto jest cząścią. Są to środki pochodzące z funduszy Unii Europejskiej, które dofinansują modernizację boiska sportowego mieszczącego się przy ulicy Bijasowickiej. Cała inwestycja kosztować będzie ponad 207 tysięcy złotych, a jej realizacja nastąpi w roku 2022.

Inwestycja polega na przebudowie małej architektury boiska sportowego zlokalizowanego przy filii Przedszkola nr 2 w Bijasowicach.

Zakres prac obejmie:

  • wymianę 601,72 m2 nawierzchni asfaltowej na nawierzchnię bezpieczną poliuretanową
  • montaż bramek boiskowych z siatkami (2 sztuki)
  • montaż słupków do siatkówki i tenisa ziemnego wraz z siatkami (2 sztuki)
  • montaż 40 metrów piłkochwytów.

 

Projekt „Modernizacja obiektów rekreacyjnych na terenie Gminy Bieruń” jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” z wyłączeniem projektów grantowych oraz operacji w zakresie podejmowania działalności gospodarczej objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi: 207 145,03 zł, w tym dofinansowanie z UE: 120 897,00 zł (58,36%).

Inwestycja skierowana jest do mieszkańców Gminy Bieruń oraz gmin objętych działalnością Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Pszczyńska", a także turystów skupiających się wokół idei aktywnego wypoczynku. Realizacja zadania wpłynie pozytywnie na urozmaicenie i rozwój infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej, jak również otoczenia, czego efektem będzie rozwój turystyki związanej z aktywnością fizyczną w plenerze (gra w piłkę nożną, siatkówkę, tenisa, piłkę ręczną oraz aktywne spędzanie czasu przez dzieci). Bezpośrednie sąsiedztwo boiska z przedszkolem publicznym umożliwi placówce prowadzenie na nim ogólnorozwojowych zajęć z przedszkolakami. Infrastruktura zmodernizowana na skutek realizacji przedsięwzięcia będzie ogólnodostępna.

Źródło: UM Bieruń