Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
6 °C
AAA

Bieruń: pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Sprawcy grozi dożywocie

fot. KPP w Bieruniu
Policjanci z Bierunia zatrzymali mieszkańca Lędzin podejrzanego o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Wczoraj prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut. 45-latek został aresztowany na 3 miesiące, grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną sobotę w nocy, do szpitala w Tychach trafił mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała. Niestety następnego dnia 63-latek zmarł. Personel szpitala, w związku z podejrzeniem, że obrażenia mogły powstać na skutek pobicia, zawiadomił tyską prokuraturę. Po otrzymaniu tej informacji kryminalni z Bierunia przystąpili do działania. Niespełna dwie godziny później policjanci zatrzymali dwie osoby, które mogły mieć związek z tym zdarzeniem.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 45-letniemu mieszkańcowi Lędzin prokuratorskiego zarzutu spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, którego następstwem była śmierć człowieka.

Prokurator wnioskował o areszt dla podejrzanego. Tyski sąd przychylił się do tego i lędzinianin został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tychach.

Spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu to jedno z poważniejszych przestępstw. Jeżeli jego następstwem jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności nie mniejszej niż 5 lat. Górną granicą jest kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP w Bieruniu


Komentarze