Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

Będąc pod wpływem amfetaminy przyjechała zobaczyć się z dzieckiem

Policjanci Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych zatrzymali 37-latkę, która będąc pod wpływem narkotyków, przyjechała na widzenie z córką. Mundurowych zaalarmował ojciec dziecka, który miał wątpliwości co do stanu psychofizycznego kobiety. Za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

9 maja około godziny 17.00 policjanci patrolu łaziskiego komisariatu zostali skierowani do jednego z domów jednorodzinnych, gdzie będąca pod wpływem narkotyków matka przyjechała na widzenie ze swoją córką.

O interwencję mundurowych poprosił zaniepokojony stanem kobiety ojciec, który miał obawy przekazać jej dziecko.

Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Kierująca osobówką 37-latka była pod wpływem amfetaminy, co wykazał wykonany na miejscu test na zawartość niedozwolonych substancji w organizmie.

Mieszkanka Łazisk Górnych została zatrzymana i przewieziona do placówki medycznej, gdzie zabezpieczono próbkę krwi do dalszych badań.

Pobrany materiał będzie przedmiotem badań biegłego toksykologa, którego opinia będzie decydująca dla ustalenia, czy kierująca popełniła przestępstwo z art. 178a k.k. poprzez prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, znajdując się pod wpływem środka. Mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy.

 

Źrodło: KPP w Mikołowie