Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Bartosz Slisz z Rybnika zadebiutował w reprezentacji Polski!

#Regionalna piłka
screen Łączy nas Piłka
Mecz z San Marino był okazją dla kilku młodych zawodników na przekonanie selekcjonera reprezentacji Polski, żeby dał im szansę w kolejnych spotkaniach. Jednym z tych piłkarzy był Bartosz Slisz z Rybnika.

Polska pokonała na wyjeździe San Marino 7:1, ale niesmak pozostał. Nasza reprezentacja po fatalnym błędzie w obronie pozwoliła rywalom na zdobycie gola. Warto zaznaczyć, że San Marino to jedna z najsłabszych drużyn w piłkarskim świecie. Większość reprezentantów tego kraju to amatorzy. 

Należy odnotować też, że selekcjoner polskiej drużyny wykorzystał to spotkanie, żeby sprawdzić kilku debiutantów. Powodem był liczne kontuzje, zwłaszcza w linii pomocy. Pech innych jest w sporcie okazją dla młodych piłkarzy. I tak też było tym razem. 

W 46. minucie na boisko w miejsce Jakuba Modera wszedł Bartosz Slisz. Piłkarz Legii Warszawy w lutym 2020 roku był bohaterem głośnego transferu. Wojskowi kupili go z Zagłębia Lubin za 1,8 miliona euro - jest to rekordowa suma za jaką polski zespół kupił piłkarza. Świadczy to o tym, że Slisz jest naprawdę wyjątkowym piłkarzem, co też udowodnił w barwach Legii Warszawy. Regularnie znajduje miejsce w pierwszym składzie mistrza Polski. Nic dziwnego, że w przypadku problemów z kontuzjami Paulo Sousa postanowił dać mu szansę.

Bartosz Slisz pochodzi z Rybnika. To w tym śląskim mieście rozpoczął swoją poważną karierę piłkarską. To w lokalnym ROW 1964 Rybnik grał najpierw w juniorach, a następnie przeszedł do seniorskiej drużyny. W wieku 18 lat przeszedł do Zagłębia Lubin. 


Komentarze