Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Awantura na trybunach. Kibole w akcji na Wielkich Derbach Śląska [WIDEO]

#Regionalna piłka
TAGIkibole
Wielkie Derby Śląska wróciły. Wraz z nimi kibolskie akcje. Pod koniec meczu Ruch Chorzów - Górnik Zabrze w Pucharze Polski doszło do awantury na sektorze numer sześć.

WIDEO:

Wiadomo, ze kibice Ruchu Chorzów domagają się budowy nowego stadionu, ale raczej powinni poczekać, aż rozbiórką ich dotychczasowego obiektu zajmie się profesjonalna firma. Na Wielkich Derbach Śląskich grupa kiboli uznała, że woli zacząć zadymę niż oglądać mecz, na który wielu czekało przez kilka lat.

"Sympatycy" Ruchu Chorzów najpierw "urządzili ognisko", a następnie próbowali sforsować barierki oddzielające ich od sektora buforowego. Do akcji wkroczyła ochrona i policja. W ruch poszły różne przedmioty i petardy. Kibole zerwali również jeden z banerów, żeby osłonić się przed gazem. Ostatecznie sytuacja została opanowana.

Spiker kilkukrotnie nawoływał, żeby agresywna grupa uspokoiła się. Ostatecznie sytuacja została opanowana. W tym samym czasie dwóch kibiców wbiegło na murawę, w pobliżu sektora gości. Jednak po sprincie za linią autu wrócili na trybuny.