Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

44-latek znęcał się nad swoją rodziną - nożem groził własnej żonie

Wiadomości
Na okres 3 miesięcy trafił do aresztu 44-letni mieszkaniec Żelisławic, który znęcał się nad swoją rodziną. Siewierscy policjanci zatrzymali domowego oprawcę, który trafił do policyjnej celi. Za znęcanie się podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Siewierscy mundurowi po zgłoszeniu w sprawie domowej awantury z udziałem nietrzeźwego 44-latka, pilnie pojechali do Żelisławic. Mimo iż była to pierwsza interwencja zgłoszona przez 44-letnią kobietę, okazało się, że od ponad 5 lat jej mąż znęcał się nad nią psychicznie i fizycznie, a i dwie córki w wieku 20 i 17 lat nie mogły czuć się bezpiecznie.

W dniu interwencji podczas rodzinnego konfliktu kompletnie pijany mężczyzna chwycił za nóż, wymachując w kierunku swojej żony. To był sygnał dla kobiety, że musi poprosić o pomoc, aby zapobiec tragedii. Stróże prawa zatrzymali agresora, który w swoim organizmie miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna po przewiezieniu do policyjnego aresztu i wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Śledczy i prokurator zawnioskowali o areszt dla 44-latka, do którego przychylił się zawierciański sąd. Domowemu oprawcy grozi kara do 5 lat więzienia.

źródło: śląska policja