Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
12 °C
AAA

34-latek nowym trenerem Górnika Zabrze

#Regionalna piłka
fot. Górnik Zabrze
Bartosch Gaul to nowy trener Górnika Zabrze. Praca w Ekstraklasie będzie jego pierwszym poważnym wyzwaniem w trenerskiej karierze.

Poprzedni szkoleniowiec Jan Urban odszedł w dosyć kontrowersyjnych okolicznościach. Po jednym z lepszych sezonów Górnika opuścił sezon, bo... nikt do końca nie wie. Mówiło się o konflikcie z prezesem, ale najprawdopodobniej była to decyzja właściciela klubu... czyli władz Zabrza. 

Ale to już przeszłość, a przed Górnikiem przyszłość. Nowym trenerem został Bartosch Gaul. Wychował się w Niemczech, gdzie grał, a następnie uczył się trenerskiego fachu w młodzieżowych drużynach Schalke i Mainz. Urodził się  jednak 5 października 1987 roku w Bytowie, w województwie Pomorskim. Jako małe dziecko wyjechał z rodziną do Niemiec, ale dobrze mówi w języku polskim. 

Przed przyjęciem oferty z Zabrza trenował rezerwy  FSV Mainz 05. Górnik Zabrze to jego pierwsze poważne wyzwanie w karierze, dlatego nie dziwi umiarkowana radość wśród kibiców. Potrafi porozumieć się w języku polskim, niemiecki i angielskim, więc zapewne dogada się z zagranicznymi piłkarzami. Według mediów sportowych, swój udział w pozyskaniu tego trenera miał mieć Lukas Podolski.