Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
28 °C
AAA

30-latek ze Śląska okradł blisko 40 domów, w czterech województwach

Wiadomości
Pieniądze, biżuteria i drobny sprzęt elektroniczny najczęściej padały łupem 30-letniego włamywacza, który w ubiegłym roku okradł blisko 40 domów jednorodzinnych w czterech województwach: śląskim, małopolskim, dolnośląskim i podkarpackim. Za włamania i kradzieże grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Mężczyznę, który ukradł pieniądze i rzeczy warte w sumie ponad 300 tys. zł, w lutym tego roku wytropili policjanci z Tarnowskich Gór. W ostatnim czasie do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko złodziejowi. Na proces będzie czekał w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę za inne przestępstwa.

Śledztwo w tej sprawie trwało od sierpnia zeszłego roku, kiedy złodziej włamał się do domu jednorodzinnego w Świerklańcu k. Tarnowskich Gór. Policjanci szybko wytypowali sprawcę - mieszkańca pobliskiego Bytomia. Jego zatrzymanie nie było proste - 30-latek był już poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy w województwach śląskim i zachodniopomorskim i ukrywał się przed organami ścigania.

W lutym tego roku udało się namierzyć i zatrzymać sprawcę, który trafił do aresztu. Dalsze śledztwo wykazało, że włamanie w Świerklańcu to zaledwie jedno z kilkudziesięciu przestępstw, jakich dopuścił się 30-latek.

"W sumie śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić mu 36 zarzutów włamań do domów jednorodzinnych w województwach: śląskim, małopolskim, dolnośląskim oraz podkarpackim. Łupem włamywacza padała biżuteria, gotówka oraz drobny sprzęt elektroniczny. Straty oszacowano na ponad 300 tys. zł" - poinformował w czwartek zespół prasowy śląskiej policji.

W ostatnim czasie tarnogórscy policjanci zamknęli śledztwo w sprawie seryjnego włamywacza i skierowali przeciwko niemu do sądu akt oskarżenia. Za włamania i kradzieże mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. (PAP)

foto: KMP Tarnowskie Góry