Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
14 °C
AAA

27-latek ze Świętochłowic znęcał się nad swoją żoną

Wiadomości
foto: KMP Świętochłowice
Decyzją chorzowskiego sądu najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 27-letni mieszkaniec Świętochłowic, który znęcał się nad swoją żoną. Mężczyzna podczas domowych awantur ubliżał i groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia. Agresor nie stronił też od przemocy fizycznej. Świętochłowiccy policjanci zatrzymali domowego oprawcę, który trafił do policyjnej celi. Za znęcanie się podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Do świętochłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące przemocy w jednym z mieszkań na terenie miasta. Sprawą natychmiast zajęli się śledczy z miejscowej komendy Policji.

Stróże prawa ustalili, że 27-letni mieszkaniec Świętochłowic od kilku miesięcy znęca się psychicznie i fizycznie nad swoją życiową partnerką. Mężczyzna wszczynał awantury, w trakcie których groził żonie pozbawieniem życia oraz ubliżał jej. Oprawca nie stronił też od przemocy fizycznej.

Roztrzęsiona kobieta w obawie przed mężem uciekła i schroniła się w ośrodku wsparcia. Mundurowi pojechali do ich mieszkania, gdzie zastali 27-letniego agresora. Świętochłowiczanin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W piątek został doprowadzony przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek śledczych chorzowski sąd aresztował go na 2 miesiące na czas trwania postępowania karnego. Za znęcanie się podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.