Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
32 °C
AAA

15-latek podpisał profesjonalny kontrakt z Ruchem Chorzów

fot. Ruch Chorzów
Antoni Franke podpisał z Ruchem Chorzów kontrakt, który obowiązywać będzie do 31 grudnia 2024 r. Wychowanek niebieskich ma zaledwie 15 lat. Czy to początek wielkiej kariery?

Antoni Franke urodził się 30 września 2006 r. w Katowicach. Piłkarskie treningi rozpoczął 5 lat później w UKS Ruch Chorzów. Pod koniec 2019 r. przeniósł się na Cichą. Występuje na pozycji środkowego obrońcy. W poprzednim sezonie występował w zespołach trampkarzy i juniorów młodszych, a minionej jesieni leczył kontuzję. Co ciekawe, w wieku zaledwie 14 lat debiutował w Centralnej Lidze Juniorów U17 - czytamy na oficjalnej stronie klubu. 

To chłopak o dużych predyspozycjach i sporym potencjale. Mówię tak chociażby dlatego, że był w stanie rywalizować i wywalczyć sobie miejsce w wyjściowej jedenastce z dwa lata starszymi kolegami. Przed nim jeszcze kilka lat szkolenia na szczeblu juniorskim i tylko od niego zależy, jak szybko trafi do seniorskiej piłki. Znając go jest w stanie zrobić duży progres i mam nadzieję że jak najszybciej usłyszymy o nim w wielkiej piłce. Gratulacje za podpisanie profesjonalnego kontraktu

Powiedział Paweł Drapała, trener juniorów młodszych Ruchu.


Komentarze