Radni przyznali wotum zaufania i absolutorium dla zmarłej prezydent Rudy Śląskiej

Radaruda
Kastelik

Szymon Kastelik

23 czerwca 2022

Tym razem zwyciężył szacunek dla zmarłej prezydent Rudy Śląskiej. Radni miasta przyznali wotum zaufania i absolutorium za ubiegły rok.

23 czerwca Rada Miasta Rudy Śląskiej zajęła się wotum zaufania oraz absolutorium dla prezydent miasta. Pomimo przedwczesnej śmierci śp. Grażyny Dziedzic, radni byli zobowiązani do zajęcia swojego stanowiska w dwóch wspomnianych tematach. Takie są niestety przepisy. 

Sesja Rady Miasta rozpoczęła się od minuty ciszy dla pani prezydent oraz podziękowań dla jej zastępców, którzy zakończyli swoją pracę dla miasta wraz z wygaśnięciem mandatu śp. Grażyny Dziedzic.

Przedstawiciele wszystkich klubów radnych przed głosowaniem nad wotum zaufania poinformowali, że zagłosują 'za" i chwalili w swoich przemówieniach 12 lat pracy Grażyny Dziedzic. Warto jednak wspomnieć, że od samego początku Dziedzic miała trudności ze zdobyciem przychylności Rady Miasta, gdzie o wpływy walczyli przedstawiciele różnych obozów politycznych. Przez 12 lat śp. pani prezydent otrzymała tylko kilka razy wotum zaufania i absolutorium. W 2020 i 2019 roku rada nie przyznała wotum Grażynie Dziedzic i podobnie mogło być w tym roku, ale wszystko zmieniła przedwczesna śmierć pani prezydent. Radni zapewne nie chcieli, żeby mieszkańcy miasta mówili o tym, że nie przyznali Dziedzic wotum zaufania i absolutorium w takich tragicznych okolicznościach.

Grażyna Dziedzic 10 lat temu musiała walczyć o zaufanie mieszkańców w referendum - ostatecznie utrzymała swoje stanowisko. Potwierdzeniem poparcia dla śp. pani prezydent były również wygrane wybory w 2014 i 2018 roku. 

23 czerwca wszyscy radni zagłosowali za udzieleniem wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta Rudy Śląskiej.

Grażyna Dziedzic zmarła tydzień temu, 16 czerwca 2022 roku. Od miesięcy walczyła z nowotworem. W sobotę 25 czerwca odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3