Przebudowa kolejnych wiaduktów w Bytomiu. Tym razem na ul. Strzelców Bytomskich i Dąbrowa Miejska

Przebudowa wiaduktów w Bytomiu 1

Katarzyna Kulyk

27 stycznia 2023

Już niebawem rozpoczną się nowe prace budowlane w Bytomiu. Tym razem przebudowa obejmie wiadukty kolejowe nad ulicami Dąbrowa Miejska i Strzelców Bytomskich.

Rozpoczęcie prac związanych z przebudową wiaduktów kolejowych nad ulicami Dąbrowa Miejska i Strzelców Bytomskich w Bytomiu jest planowane na poniedziałek 30 stycznia. W związku z tym kierowcy oraz piesi będą musieli liczyć się z utrudnieniami.

Jak informuje biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Bytomiu, zwężony zostanie prawy pas w kierunku Tarnowskich Gór, który znajduje się przed wiaduktem kolejowym na ulicy Strzelców Bytomskich. Kierowcy będą mogli poruszać się jedynie lewym pasem. Piesi natomiast będą mogli poruszać się specjalnie wydzielonym na jezdni korytarzem ruchu

Przebudowa drogi Strzelców Bytomskich

Z kolei w rejonie wiaduktu kolejowego nad ulicą Dąbrowa Miejska zwężona zostanie jezdnia w kierunku od Stolarzowic. Oznacza to, że ruch pojazdów będzie odbywał się północną stroną jezdni. 

Przebudowa linii kolejowej numer 131 na trasie Chorzów Batory – Bytom – Radzionków – Nakło Śląskie to gigantyczna inwestycja. Jej koszt jest szacowany na 1,2 miliarda złotych.

Przebudowa drogi Dąbrowa MiejskaPrzebudowa wiaduktów w Bytomiu 2

powiązane artykuły:

przebudowa wiaduktu kolejowego w Bytomiu
Lokalne 10 stycznia 2023

PKP PLK rozpoczynają się prace związane z przebudową wiaduktu kolejowego w Bytomiu pomiędzy pl. M

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.3µg/m3 PM2.5: 5.6µg/m3