W ciężkim stanie trafiły do szpitala dwie kobiety w wieku 93 i 77 lat, potrącone w czwartek rano w Czerwionce-Leszczynach k. Rybnika przez 88-letniego kierowcę forda fiesty - podała rybnicka policja.
88-letni mężczyzna prowadząc samochód ulicą 3 Maja z niewyjaśnionych przyczyn nagle zjechał na chodnik i potrącił idące dwie kobiety, z których jedna z prowadziła rower. Próbując odjechać z tego miejsca spowodował jeszcze kolizję z chevroletem, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.
Zareagowali świadkowie, którzy pojechali za kierowcą forda i zatrzymali go kilkaset metrów dalej, na ulicy Rymera, po czym przekazali go w ręce policji. Kobiety w stanie ciężkim, z obrażeniami nóg i głowy zostały przewiezione do szpitala w Rybniku. Wstępne badanie wykazało, że zatrzymany kierowca był trzeźwy. Pobrano mu krew do dalszych badań. Rybniccy policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. O dalszym losie mieszkańca powiatu rybnickiego zdecyduje sąd.(PAP)