Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
9 °C
AAA

Skocznia Skalite zmieni się w Freestyle Park

Skocz w Beskidy
Szczyrk
TAGI snowboard, narty, Skocz w Beskidy, Szczyrk, skalnite, snowfest
SnowFest Festiwal 2020 nadchodzi wielkimi krokami. To wielkie święto dla narciarzy i snowboardzistów. W tym roku skocznia Skalite w Szczyrku nabierze miejskiego charakteru i zamieni się w freestyle park.

Nie zabraknie poręczy ułożonych między schodami a także śnieżnych przeszkód i hop. Pozwoli to zawodnikom pokazanie pełnego spektrum efektownych trików. Zmagania freestylowe będą trwały dwa dni. W piątek w akcji zobaczycie najlepszych snowboardzistów, a w sobotę swój freestyle pokażą najlepsi narciarze.

[CZYTAJ TAKŻE: Jak smakują beskidzkie "krepliki"?]

Układ przeszkód jest zorientowany głównie na tzw. jibbing czyli jeździe m.in. po poręczach, a zawodnik będzie musiał wykonać triki w trzech kolejnych sekcjach.

Zawody w obu dyscyplinach, podzielone będą na dwie rundy, a każda rozegrana zostanie w formie luźnego jam’u, z wynikami na bieżąco prezentowanymi na telebimie. Oprócz najwyżej punktowanych przejazdów, można będzie zgarnąć również nagrodę za najlepszy trick, a pula nagród sięga łącznie 7.000 PLN.

Za projekt oraz budowę toru odpowiada Vodasodova, rodzima firma która na swoim koncie ma realizacje snowparkow i skoczni na całym świecie, w tym najbardziej prestiżowe X-Game.


Komentarze