Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
20 °C
AAA

Hemingway Club Gliwice

Polecamy
Gliwice
Club Hemingway mieści się przy Rynku w Gliwicach. Restauracja proponuje różnego typu przekąski, przegryzki, zupy, dania główne i desery.

Jego część na parterze składająca się z baru, sali, oszklonych arkad i ogródka została otwarta w maju 2003 roku. Druga część -poziom dolny z drugim barem i parkietem tanecznym w listopadzie tego samego roku. Dlatego na obchody urodzin naszego clubu wybraliśmy miesiąc listopad, bo od tego miesiąca rozpoczęliśmy pełną działalność w formie, która pozostała do dzisiaj. Pomysł otwarcia Clubu powstał z pasji do cocktaili, podróży, dobrego jedzenia i dobrej zabawy. Z stad na nazwę i swojego patrona wybraliśmy Ernesta Hemingway-a pisarza, podróżnika, człowieka, który osiągną wieli sukces i czerpał z życia pełnymi garściami. Człowieka który umiał dostrzec piękno naszego świata i umiał to opisać, dla którego ważne były te same idea. Był propagatorem cocktaili takich jak Daquiri, Mojito czy Papa Doble, które stały się drinkami standardowymi. Lubił brendy, whisky a nawet absynt, palił klasyczne dobre Kubańskie cygara, choć był Amerykaninem większość swojego życia spędził poza USA we Francji Anglii Hiszpanii Afryce i oczywiście Kubie, lubił dobrze zjeść, a o Jego licznych zabawach krążą legendy.

Dzisiejszy Club Hemingway to cocktail bar z bogatą ofertą cocktaili, alkoholi z całego świata i pulką whisky, na której znajdziecie ok. 150 butelek, oraz humidor z cygarami.

W piątki i sobotę na naszym dolnym poziomie zapraszamy na imprezy z muzyką klubową, którą proponują nasi rezydenci oraz zapraszani przez nas na imprezy tematyczne D.J znani ze sceny klubowej.

https://hemingwayclub.pl/

https://www.facebook.com/clubhemingwaygliwice/


Komentarze