Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
8 °C
AAA

28. Laury Umiejętności i Kompetencji

Patronaty
Wielkimi krokami zbliża się 28. Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji, która tradycyjnie odbędzie się w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Już 22 lutego poznamy nazwiska wszystkich 25 osób nagrodzonych tymi prestiżowymi wyróżnieniami.

Od 1992 roku Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach pielęgnuje tradycję doceniania i przekazywania podziękowań wybitnym osobowościom świata nauki, biznesu, kultury i polityki za ich wyjątkową publiczną działalność. Laury Umiejętności i Kompetencji stanowiące symboliczną formę uznania ich zasług są wręczane w pierwszym kwartale roku na uroczystej Gali.

W tym roku wydarzenie będzie miało dodatkowy wymiar. Powstała w 1990 roku – w momencie, kiedy Polska stała u progu wielkich przemian ekonomiczno-gospodarczych – Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach obchodzi swoje 30-lecie istnienia. Gala zainicjuje jubileuszowe obchody.

- To nagroda niezwykła, wyrosła na regionalnych korzeniach, po to, by zyskać wymiar ogólnopolski,a nawet europejski! Przez 28 lat wyróżniliśmy ponad dwa tysiące osób i instytucji. Ta skala pokazuje,że ciągle nie brakuje postaci niezwykłych, które są kreatorami przemian nie tylko w naszym kraju – mówi Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Laury Umiejętności i Kompetencji są najistotniejszym wydarzeniem–organizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach–obok Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który w 2020 roku odbędzie się po raz dziesiąty. Te dwie imprezy łączy wspólne hasło „Nauka - biznes – samorząd. RAZEM DLA GOSPODARKI”. Idea scalania różnych środowisk we wspólnym poszukiwaniu inspiracji, a także wartości, którymi powinniśmy kierować zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym przyświeca 28. Gali Laurów Umiejętności i Kompetencji.

– Celem „Laurów” jest zwrócenie uwagi na autorytety, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach. To również próba przypomnienia o uniwersalnych wartościach,poprzez osoby, w których działaniach można je odnaleźć – podkreśla Tadeusz Donocik, Przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji.

W tym roku najważniejsza nagroda – Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji – zostanie wręczona prof. Franciszkowi Kokotowi. Profesor Kliniki Nefrologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach należy niewątpliwie do wąskiego grona najwybitniejszych polskich uczonych o międzynarodowym formacie. Nagroda została przyznana za całokształt osiągnięć w opiece naukowej i dydaktycznej.

O tym kto jeszcze dołączy do grona laureatów, których praca i postawa życiowa zaowocowały wielkimi dokonaniami, nie tylko w skali regionu i Polski, ale i też całego świata–będzie można się przekonać w sobotę, 22 lutego o godzinie 18.00.

Część artystyczną uświetni Monika Urlik, półfinalistka The Voice of Poland, uczestniczka Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2014 r. Piosenkarka zaśpiewa największe przeboje niezapomnianej artystki pop & soul – Whitney Houston.

Organizator: Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
Honorowy Współgospodarz: Miasto Zabrze
Współorganizator: Marszałek Województwa Opolskiego


Komentarze