Paczka z Częstochowy miała trafić do Austrii. W środku były papierosy i narkotyki

Space gd728703c6 1920

Redakcja

28 października, 2022

Funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli ponad 360 gram środków odurzających w przesyłce kurierskiej. Paczkę nadał mieszkaniec Częstochowy.

Na trop podejrzanego o przemyt i posiadanie środków odurzających wpadli funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach podczas kontroli przesyłek kurierskich.

Uwagę mundurowych zwróciła przesyłka, adresowana do odbiorcy w Austrii. Paczkę nadał mieszkaniec Częstochowy.

W wyniku kontroli przesyłki funkcjonariusze ujawnili papierosy oraz 2 woreczki foliowe, z których wydobywał się charakterystyczny silny chemiczny zapach. Zawartość woreczków stanowił biały proszek. W wyniku badania narkotestem okazało się, że to amfetamina oraz klefedron.

Funkcjonariusze śląskiej KAS wspólnie z częstochowskimi policjantami przeszukali mieszkanie nadawcy przesyłki. W sumie mundurowi zabezpieczyli do sprawy ponad 363 gramy substancji odurzających.

Szacunkowa wartość tych substancji to blisko 15 tys. złotych.

Sprawą zajęła się już policja. Właściciel nielegalnych środków został zatrzymany i osadzony w areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i przemytu substancji zakazanych. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie przed sądem.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.4µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3